şükela:  tümü | bugün
 • eren eylül ve güllü erhan. erhan 3-5 sene tek kollu devam etti, sonra bir ara kolu düzeldi, ne s***m yaptıklarını çözemeden dizi bitti. gelmiş geçmiş en gereksiz iki karakter deseler yine bu ikisini söylerim.
 • elif ve hikmet liderliğe oynayacaktır.
 • eren, hikmet, ömer baba ve karısı, safiye.
 • dizide sonlara doğru canan'a o zamanın parasıyla 20 bin lira borç takan deli hikmet.
 • diziyi televizyonda her hafta izlerken açık ara güllü'ydü. eren'e de uyuz olurduk ama yine de eren'in bir mantığı vardı. eren ile verilmek istenen bir mesaj vardı. "mafyalığa özenmeyin, kolay para sevdasına düşmeyin. büyük başlar hapse girip çıkarken, eren gibi gençler ezilir, onları hapisten çıkaracak adam bulunmaz" mesajı veriliyordu. güllü ile hiç bir mesaj ta verilmiyordu.
 • şu anda tekrar kurtlar vadisi izliyorum. ortalardan bir bölüm açtım devam ediyorum öyle. bilmem kaçıncı kez bitirmiş biri olarak söylüyorum ki benim aklıma böyle bir karakter gelmiyor. ama söylenenlerin neden gereksiz olmadığını açıklamaya çalışayım.

  en büyük adayımız elif eylül'ün kardeşi eren eylül. bu karakter en başlarda yaptığı salaklıklarla hapishaneye düşmüş ve sonra gelişen olaylarla hapishanede çakır'ın himayesi altına girmiş ve hayatta kalmayı başarmıştır. karakterin gerekli olmasının nedeni ise elif'in çakır'a bu nedenle içten içe minnet duymasını sağlamaktır. kardeşini mafyanın elinden kurtaran ve daha sonra ona hapishanede sahip çıkan çakır ile artık düşman olmazdı.

  ömer baba ve nafize anne denmiş. başroldeki kahramanımız efe yakup karahanlı olarak dünyaya gelmiş, ali candan olarak yetişmiş ve polat alemdar olarak hayatına devam etmektedir. bu şu demek oluyor; efe olarak genlerini türkiye'nin en güçlü iş adamlarından olan mehmet karanlı'dan almış, muhafazakar bir aile tarafından (ömer baba ve nazife anne) ailesini, çevresini seven ve bunlara saygılı bir birey olmuş ve akıl hocası olan aslan bey tarafından gözü kara vatan millet sakarya kafasıyla yetiştirilmiştir. hem aklını hem vicdanını hem de özelliklerini bu 3 farklı kişilik olarak kazanmıştır. ömer baba konuşmasıyla ve ney üflenmesiyle çok sıkar izleyeni. ve her ne olursa olsun sakin kalır. kıyamet kopsa vardır bir hikmet evladım deyip bir hikaye anlatır. nazife anne ise çocuğunun üzerine titreyen ve onun için gerekirse en salakça şeyleri bile yapabilecek biridir. gene sıkıcıdır ve klişedir. ama polat'ın hangi zihniyetle yetiştiğini görebilmek için çok iyi karakterlerdir ömer baba ve nazife anne.

  deli hikmet ise bence bu üstteki karakterlerden daha içi dolu ve bize birçok şeyi gösteren karakterdir. yeri geldiğinde birçoğumuzun zaman zaman yaptığı gibi insanları aşağılar küçük görür. yukarıda arkadaş örnek vermiş, yoldan geçen bir kıza kaşar diyebilecek kadar şerefsizlik yapabiliyor. bazen benim ali'den neyim eksikti, aslan amca beni almadı da onu aldı diye kendi kendini yerken görüyoruz. bazen kurduğu komplo teorileri doğru çıkıyor ama sıradan okumamış bir televizyon tamircisi olduğu için kimse ciddiye almıyor. deli hikmet karakteri türkiye'de çok fazla olan bir karakter. bunu güzel bir şekilde göstermişler.

  ankettekiler dışında ise aklıma birileri gelmiyor. hepsi bir şekilde başrolün gelişimi için rol oynuyor. kumarhaneye ses sistemi kuran hippi karakteri bile çakır karakterini tanımamız için senaryoya hizmet ediyor.

  kurtlar vadisi'nde şu olmasa iyi olurdu diyebileceğim bir karakter aklıma gelmiyor bence de yok zaten. ama gene de bakmaya devam edeceğim. buldum dediğim an güncellerim girdimi.
 • kesinlikle ömer baba. yahu bu diziyi zamanında canlı şekilde televizyondan izleyenler o ömer baba sahnelerini ileri sarmadan nasıl izlemişler valla helal olsun. çelik gibi sinir lazım o sahneleri atlamamak için
 • tüm kadro gereksiz zaten. maganda dizisinin hangi karakteri gerekli olacak ki!
 • cahit'tir. eğreti duruşları, konuşması diziden soğuttu bi ara beni
 • ömer baba ve deli hikmet bu dizinin en önemli karakterlerinden ikisidir. karşılıklı konusmalarinda detaylari alırsanız günümüzdeki suriye meselesinden tutun, amerika ve avrupa'nin hayallerine ve düşünce yapısına, türkiye derin devletinin nasil işlediğine, milli tutum nasil olmaliya ladar birçok detay mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap