şükela:  tümü | bugün
 • gereksiz demeyelimde, ama önceden çoook büyük biri gibi gösterilip, y*rrak gibi senaryoyla öldürülen, ibrahim ahıskalı

  ankete cevabım deli hikmet oldu.
 • benim için erdal'dır. şu erdal'la babası olmasa dizi çok daha iyi olurdu.
 • güllü , cinsel açlığı ile, erhan
 • 97 bölüm için geçerli olan cevap yoktur olacaktır. sonrasını zaten bilmiyorum.

  ömer baba yazan insanların inatla kaçırdığı konu türkiye cumhuriyeti'nde ve önceki türk devletlerinde devlet yönetiminin, geleneklerinin, kurumlarının, vs. dini normlar ile nasıl iç içe geçtiğini bir türlü idrak edememeleridir. yani 20 yıldır akp iktidarında ve son 60 yılın en etkili partilerinden birinin mhp olduğu bir coğrafyada bunu anlamamak çok garip. ömer baba bir grubun ve ahlaklarının temsilcisidir ve bu ahlakın devletteki etkinliğidir. sadece hem daha az radikal hem de daha pasif bir insan. polat'ın yetiştirildiği ortamı, ahlak anlayışını, neden istihbarat işlerine giriştiğini, mafya içinde nasıl var olduğunu anlamak için bakacağınız kişi önce ömer baba sonra aslan amca'dır. tabii ömer baba "gerçek islam bu değil" diyen daha pollyanna müslümanlardan. ama en nihayetinde olay türk devletlerinde devlet - din ilişkisine geliyor. bunu zaten polat'ta tamamen görürüz. daha net ise aslan bey'in ömer baba'nın fikirlerine değer vermesi ve yer yer ona başvurmasında görürüz. adam koca ortadoğu raporunda şiileri ömer baba'ya danışarak yazdı.

  eren eylül'ü yazmaya gerek yok zaten. her ne kadar bomboş bir karakter olsa da - hikayeye de katkısı çok azdır - temsil ettiği güruh okullarda, mahallelerde yer tutmuş ipsiz sapsız mafya özentileridir. mafyanın eğitimsiz, gelirsiz, işsiz, karakteri oturmamış gençlerin mıknatısı olmasıdır olay.

  hikmet de sevimsiz bir karakter olsa da entrylerde çok yazılmış. sanırım ekşi sözlük ahalisi kendilerinden bir habersiz hikmet yazarken. zira hikmet bizzat ekşi sözlük yazarlarıdır. eğitimsiz, geleneksel, muhafazakar, yer yer doğru konuşup haklı çıksa da hududu belli olan bir adam. kahve muhabbetlerinin bir numaralısı.

  ben bir oy kullanmak zorundasın deseler oyumu erhan'a veririm. atmosfere uygunluğu sıfır. yılışık, cıvık bir eleman. dayının sürekli laf ettiği kadar var.
 • (bkz: polat alemdar)
  adamda yetenek diye bir şey hiç uğramamış. seslendirme ile biraz yırttı.
 • senaryoya katkısı olmayan tilki andrei. adam geldi gitti, bir işe yaramadı.
 • elifin annesi
  eren
  ayrıca karakter gereksiz olmasa da sahnelerinin gereksizliği ile elif eylül. elifin şımarık, ağlak sahnelerini çıkarsak dizi kısalsa sınıf atlayabilir.
 • kesinlikle cerrahpaşalı cemal.adamı kestane gibi çizdi attılar mekanında
 • tek kalemde eren eylül'ü silerdim. dizi de kalitesinden zerre kaybetmezdi.
 • zaza dayı
  imdat
  cahit
hesabın var mı? giriş yap