şükela:  tümü | bugün
  • yanlış beslenen kadınlardır.
  • çocukken ormanda kaybolduklarından kurtlar tarafından yetiştirilmişlerdir.
  • clarissa p. estes'in kitabı için (bkz: women who run with the wolves)
  • feminist edebiyatın başyapıtlarından biridir. eşeğin siki hakkında bile 88 entry girilmişken, bu kadar güçlü bir kitap hakkında bu kadar az entry girilmesi de ayrıca çok düşündürücüdür.
    öyle safiye sultanın anıları kadar rahat okunmamaktadır doğru. sayfaları faldır faştır çeviremediğiniz, okuduğunuz bir sürü şeyi bir kerede aklınıza koyamadığınız için cümlelerin altını çizdirten bir kitapdır.
  • ayrıntı yayınlarının ağır kitaplar serisinden çıkmış kitabı. önsözünde'"hepimiz vahşiye özlem doluyuz. bu özlemin kültürel olarak onaylanmış pek az panzehiri var. bize bu tür bir arzudan utanç duymamız öğretildi.uzattığımız saçlarımızı duygularımızı saklamak için kullandık. ama vahşi kadın'ın gölgesi gündüz ve gecelerimiz boyunca pusuya yatmış bir halde hala varlığını sürdürmekte. nerede olursak olalım, arkamızda tırıs giden bu gölge kesinlikle dört ayaklı." yazar.
  • bir gün korsan kitap işine girecek olursam sebebim bu kitap olacaktır.(satıcı değil hediye ediciyim.)etrafımdaki her kadına hediye etmek istiyorum.her kadın okusun istiyorum.
  • sonunda satın alabildiğim kitap. etkilendiğim ilk cümleye, sağlıklı kadınlar ve sağlıklı kurtların ortak özelliklerinden bahsederken rastladım.

--- spoiler ---
    keskin bir duyarlık, oyuncu bir ruh ve yoğun bir kendini adama kapasitesi.
    --- spoiler ---
  • bugün itibari ile elime geçen kitabım. okuyunca editliyeceğim.
  • clarissa p. estesin yazmış olduğu, ayrıntı yayınlarından çıkan kesinlikle önce her kadının ve dilerlerse de erkeklerin okuması gereken kitap. yazara göre, kurtlarla kadınlar arasında, vahşilikleri, zarafetleri ve içinde yaşadıkları topluluğun üyelerine duydukları bağ açısından psişik bir benzerlik vardır. kurtlar ve kadınlar arasındaki bu benzerlik vahşi kadın arketipinde ortaya çıkar. ayrıca kitapta farklı kültürlerden derlenen masallar yer alıyor.