şükela:  tümü | bugün
 • bir haber başlığı.

  http://www.5harfliler.com/…ktronik-muzik-dinler-mi/

  sınıfta mı kaldın? "kürt olduğum için"
  banka kredi mi vermedi? "kürt olduğum için"
  sevdiğin kız seni istemiyor mu? "kürt olduğum için"

  en güzeli de, mekana mı alınmadın? kürt olduğum için

  çok nazik bir insan olduğum için elektrik faturası-elektronik müzik temalı espri yapmayacağım.
 • ''arkadaşımız ındigo için “fazla kürt” görünüyordu'' cümlesinden anladığım kadarıyla yazıyı yazan kişi arkadaşlarından birinin içeri alınmamasının sebebini etnik kökenine bağlamış. bodyguard böyle bir cümle kurmamış . sen kürtsün içeri girme deseydi buna herkes tepki gösterirdi eminim. grup içerisinde diğerlerini es geçip sadece bir kişiye farklı ve de belki incitici bir tavır sergilemek de doğru değil, olayın sebebini bir olasılık üzerine karşı taraflara aksettirip tepki beklemekte ...
 • mekanda bodyguardın elemanın kürt olduğunu nasıl anladığını ben anlayamadım. mesele görünüşün kötülüğüyse, yani kürtler kötü görünüyorsa amenna. yok eğer kara kaş, kara göz kombinasyonuysa benim sivaslı dayım da mı kürt?

  yok eğer görünüşten değil de poşu falan takıp mekana girmeye çalışan biri varsa, ne bileyim ypg yıldızıyla, sarı-yeşil-kırmızı flamayla falan geldiyse dövmeden bırakman ayıp olmuş bodyguard abi
 • yazı yazan arkadaş ya troll ya farkında olmadan ırkçılık yapıyor. kürt tipli ne demek amk. çocuğu sınıflandırarak ayrımcılığın dik alasını sen yapıyorsun.

  ırkçılardan ve zencilerden nefret ediyorum tarzı bir yazı olmuş. bravo!
 • şimdi sizin aklınızda iki soru işareti var.
  bir-ırkçılık nedir?, iki-neden yapılır?
  sıradan bir ırkçılıkta sözlükte iki ses yükselir, bir-duyar, iki-milliyetçilik. milliyetçilik bir virüs, ırkçılığa karşı olan arzuyu artırıyor. biz bunu istemiyoruz. biz istiyoruz ki, adam olun.
  sıradan ırkçılığa örnek, sıradan ırkçılık... yaratıcı ırkçılığa örnek, elektronik müzikten anlamayan bir toplumun birlikte yaşadığı başka bir toplumu bununla ezmeye çalışması.
  bu unutulur mu?

  kürtlerin ve türklerin ataları ortaktır, onlar da kraftwerk'tür. *
 • (bkz: en kürt görünen)

  ya yazıyı yazan ilk kez bodyguard görüyor ya da ben "en fransız" kaldım.

  o tarz clublerde zaten herkes (türk-kürt-japon-malezyalı farketmez) kapıdaki görevlinin inisiyatifindedir.
  kimisini damsız alır, kimisini ücretsiz, kimisini hiç almaz.

  unutmadan bir de böyle bir şey var;
  (bkz: kompleks)
 • belirtmeden geçemeyeceğim; yazıyı sonuna kadar okudum ve mekan sahiplerinin aksine "kürt" damgasını asıl vuran yazarın kendisidir. "kürt" görünmek nedir lan?

  yazarı zorlasak mekanın söylediğini iddia edeceği diğer başlıklar*

  (bkz: içeriden kaçak elektrik çekmesin diyedir)
  (bkz: mekanı kundaklamasın diyedir)
  (bkz: oo bu mekan güzelmiş diyip sonra 20 mahalleliyle gelmesin diyedir)
  (bkz: kül tablası çalmasın diyedir)
  (bkz: dj'e şemmamme ne zaman çalacak diye sormasın diyedir)

  ırkçılıkla alakası yok, içi pislik olan sensin.

  edit: aklıma geldi de yazmadan edemedim (bkz: indigo'dan toprak istemesin diyedir)*
 • bu tip yazılar -ben yapmadım miki(bodyguard)yaptı.- tarzıyla kürtleri ötekileştirip daha sonra destekle hak istemek için yazılıyor.
  gurubu ötekileştirmek istemesinin sebebi bariz. ben bugün bir insanı dini yüzünden döversem gider dinci olur, kürtlüğünü döversem kürt milliyetçisi olur. etrafında da mağduriyet halesi adama dokunulmazlık sağlar.
  peki daha sonra nasıl haklar isteyecekler. kürt kartı diye bir şey ortaya çıkacak. işçi alımlarında hak eden değil kotalı etnik unsurlar alınacak. eğitimde en güzide üniversitelere en çok soruyu yapan değil, onun daha az soru yapıp etnik olanı okula girecek.
  neden? çünkü mağdurlar. çünkü adını sanını bilmediğim birisi, birisine kürt diye ayrımcılık yapmışmış da mışmışmış.
 • bodyguardın adama kürt demediği , yazar kişinin kendi arkadaşını aşağılayarak açtığı konu başlığı(sözlükte açan kişiyi kastetmiyorum). indigo'ya düzgün giyimli olmayan insanların girdiğini göremediğim için normal karşıladığım hede. avrupa'da gelişmiş ülkelerin klüblerinde aynı muameleylen karşılaşabilirsiniz, orada kürtlerde bilinmiyor halbuki. çoğu ülkede karşılaştım bununla , ilk zamanlar benimde başıma geldiği için daha düzgün gündelik olmayan giyisilerle gittiğim aman hiç bir sıkıntı yaşamadım. bodyguard burada doğru olanı yaparak giyiminden serseri veya sorun çıkarabilecek birisini ayırmış olabilir sonuçta adamın seceresini sorgulayacak android gözlere sahip değil.

  ayrıca : marmaris'i ele geçirdiniz indigo'yu yedirtmeyiz.

  marmarisin içine ettiler , gece dışarı çıktığınız 3-4 tane buntip insanların sürekli kavga çıkardıklarına şahit olabilirsiniz. saç tipleri zaten kendini ele veriyor.