• kürtlerin hangi özgürlüğü yoktur. ya da hangi kültürel hakkı sınırlıdır bunu sormak gerekir. anayasal olarak her türlü hak ve özgürlüğü vardır. sorun sistemde/kanunlarda değil kanunların uygulanmasında, yani iktidardadır. bunları yadsıyamayız.

bu çağda bu memlekette "anadilde eğitim" diye ayrılıkçı amaçlar peşinde koşacaksa bu gerçekten saçmadır. çünkü kürt'ün sorunu da türk'ün sorunu da kültürel veya etnik değildir. sorunları etnik düzeyde almak her zaman kaybetirdi bundan sonra da kaybettirir. tüm sorunların kaynağı ekonomiktir.

türkiye'de bugüne kadar gelen sömürü düzenidir. aşireti, mafyası, çetesi, cemaati, partisi kürt-türk demeden tüm insanları istismar etmektedir ve sömürmektedir. ve bu düzen başına buyruk hareket ederek (kürtçülükle) düzelmedi, düzelmez. türkiye cumhuriyeti yurttaşları kul olmaktan, köle olmaktan vazgeçip, bir araya gelirse, ülkenin geleceği üzerine iradesini koyarsa düzelir. bunu anlamayan kimseler ancak alet olur. oynanan oyunlara figüran olur.
  • aga aynı okulda aynı sırada aynı devletin verdiği yurttan krediden burstan yararlanıyoruz,ne özgürlüğü yok bende arnavutum yani türkler daha ne versin diğer ırklara anlamadım valla ne istiyorlar çözemedim
hesabın var mı? giriş yap