şükela:  tümü | bugün
 • dört harfli çaşıttır.
 • sevmek demeyelim de, kürtlerle bir alıp veremediği olmayan ama kürtçülerden nefret edenleri de vardır.
 • her biri halkların kardeşliğine inanan ve savunan insanlar olup ülke sınırları içinde devam eden şiddetin kör ettiği gözleri ile tüm bir yorganı ateşe vermeyen, akıl ve mantık ekseninde hareket ederek insanlık yolunda dosdoğru ve hiçbir çıkmaz sokağa sapmadan ilerlemeyi başaran, kökenine bakmaksızın karşısındakini insan olduğu için seven, sahiplenen ve koruyan aklı hür, fikri hür, vicdanı hür ve yüreği sevgi ile dolu olan insandır.

  içinde yaşadığımız ve her bir yanımızın insancıllığa diş bileyen insanımsılar ile sarmalandığı şu günlerde yok sanılmasındır bu türkler. onlar vardır ve her yerdedirler. bizzat benimdir ya da sen veya o yahut da bizizdir. kürtleri sevmeyen türkler gibi sokaklarda ya da meydanlarda boy göstermezler, onlar için için yaşarlar tüm duyguları, tüm sevgiler ve tüm halkları sahiplenmeyi.

  ve başarmışlardır ve de başarılarını öyle takdir bekleyen çoluk çocuk gibi ifşa etmezler. ekilen umutların filiz verip de güne durması ile biçilen sevgi, dostluk, barış, kardeşliktir başarının ta kendisi ve gören gözlerce elbet görülürler.

  ülkemizde sürdürülmekte olan danışıklı dövüşün kurbanlarının sadece kendileri değil de aslında hem can olarak, hem üzerilerine sürülen ve çıkmayan sempatizan sıfatıyla adlandırılma olarak ve hem de, yoklukların daha da derinleşip de dipsiz bir kuyuda varlıklarının kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya olmalarından sebeple kürtlerinde bir kurban olduğunu iyi bilen türklerdir bunlar.

  sapla samanı birbirinden ayıracak denli bilinçlidirler. belli ki olayların farkındadırlar ve birilerini tümden suçlu ilan etmemek gerekliliğinin önemini kavramışlardır. bu bakımdan ülkenin ihtiyaç duyduğu sağduyuyu tüm benliklerince sahiplenip, aksettirerek en asil duyguların insanları olduklarını göstermişlerdir.

  suçsuzu suçlu belleyip de suçluların safına süren akıl yoksunlarından değil bilakis, suçsuzu suçludan ayırarak ve bağrına basıp da onu sahiplenerek dayanışma içerisinde olup birilerinin ekmeklerine sürmek için kınlarından çıkardıkları bıçakları yağa hasret bırakanlardır onlar efenim.

  kürtler ile türklerin insana yakışır bir biçimde kardeşçe yaşayacaklarına inanan ve kalleşlik yapanların bin bir çeşit planını bozup da tekerlerine çomak sokanlardır, onlar. ne mutludur onlara, kürtleri seven türklere.