şükela:  tümü | bugün
 • türkiye cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı herkes türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. türkiye cumhuriyetinde azınlık yoktur. dolayısıyla herkes eşit haklara sahiptir. her halkın her ulusun tabiki devlet kurma hakkı vardır ancak bu devlet kurmak isteyen halk mevcut bir devletin sınırlarına, toprak bütünlüğüne, demografisine, sosyal yapısına, anayasal bütünlüğüne göz koyduğu anda mevcut devletin kendini korumak adına kendini koruyucu tepkiler göstermesi normaldir.
  kısacası türkiye cumhuriyetinde yaşayan türk vatandaşı kürtlerin zaten bir devleti var. yolunda gitmeyen şeyler ise toplumsal mutabakatla türkiye büyük millet meclisinde çözülmelidir.
 • cogulcu demokrasinin urunu olan "azinligin haklarini da cogunluk belirler" mantiginin kotu bir tespiti.

  kurtlerin azinlik olamayacak kadar cok olmasi, kurtlerin cogunluk olamayacak kadar az olmasi, kurtlerin bilmem kac yüz ya da milyon kisi olmasi... eee... ee yani?

  azlik ya da cokluk miktarlari degil varliklari kabul gormeyen bir gercek yurdumda. sen kime ne anlatiyosun.

  edit: tehheeeyy.
 • askere gidildiğinde doğrulanan tespit. lütfen alınganlaşmayın bu arada. kardeş kardeş askerliğimizi yaptık. dallamalık veya delikanlılık ırktan, mezhepten, kültürden bağımsız şeyler.