şükela:  tümü | bugün
 • turk insanin buyuk cogunlugunun sergiledigi anlamsiz bir tavirdir. baskanlik sistemi referandumunda yuzde 82 evet veren bayburt, turkiye nin yuzde 60 inin zihniyetini temsil etmektedir. bu zihniyet ile bir arada yasamak birakin kurtleri, artik turklerin bile buyuk bir cogunlugunu rahatsiz etmektedir.

  savas, "dusmanin" psikolojisini bozmak, onu hem askeri olarak, hem zihnen yenmek icin yapilir. bugun yapilan hendek savaslari ve firat kalkani bu sonuclarin yanindan bile gecmemistir. bayburt, rize, trabzon un gerceklerden uzak hemsericilik zihniyeti ile diyarbakir, sirnak, hakkari yi yonetmek mumkun degildir. bu kopus tahminlarime gore kacinilmazdir. tarafsiz olarak bakildiginda ise nedenleri cok cok haklidir. saygi duymayarak, savasip oldurerek insanlari kendine bagli tutamazsin bayburt'lu, rize'li, laz muteahhit "turk milliyetcisi" kardesim. bunu ogren.

  ekleme: (bkz: http://img7.mynet.com/…0195277/gul-akar-640x360.jpg)

  40 sene oncesinden cumhurbaskani ve genelkurmay baskani belirlenmis olanlarin icine dustugu hezeyan. ayni insanlarin petrol haraci veriyor diye barzani yi turkiye ye cagirip arkasinda kurdistan bayragini dalgalandirmisliklari vardir. masallah ne kadar da bagimsiz, somurgecilerin uydu devleti olmayan ve adaletli bir yonetim.
 • bir bağımsızlık mücadelesinden bahsedebilmek için, bağımsızlık fikrinin kitlenin içinden çıkması, kitlenin selametini her adımda ve dönemde düşünmesi, dünyanın en büyük sömürgecilerinin menfaat bekçiliğini yapmaması, yine o sömürgecilerden beslenmemesi gerekiyor.

  yeterlilik kalemleri sınırsızca genişletilebilecekken, bağımsızlık mücadelesi iddiasında bulunup başı çekenler ve ayak olanlar bu yeterliliklerin hiçbirini karşılamıyor.

  bence sadece uydu devlet olmak istiyoruz, uydu devlet olmayı sınırlı bir kitle için istiyoruz diyerek hem kendinize hem dünyaya dürüst davranın. malum, düşmanın bile mert olanı yeğdir.
 • avrupa ve amerika'nın türkiye'yi kontrollleri altında tutabilmek için yıllardır başarıyla takındığı tavırdır.

  türkler açısından ise kürtlerin bağımsızlığına bir saygısızlık söz konusu olamaz zira * kürtler bağımsızlıklarını türkiye cumhuriyeti kurulduğunda kazanmışlardır. sınırlarımız dışındaki kürtler de bağımsızlıklarını kazanmak isterlerse türkiye cumhuriyeti'ne dahil olmak için daha çok çalışmaları gerek.

  edit: imla
 • global hale gelen dunyada hala 1789'un milliyetci kafasiyla devlet kurmak isteyen (daha dogrusu kendi menfaatleri icin teror estiren) bir takım insana neden saygi duyacakmisim?
  biz kendimize türk diyoruz ama aslinda tam anlamiyla turk degiliz. babaannem makedonyadan dedem yunanistan'dan gelmis. gelirken türkçe bilmiyormuş.
  yeni kurulan türkiye cumhuriyetine gelip uyum saglamisiz. ulkedeki lazlar uyum icerisinde yasiyor. diger karadenizliler de oyle. ic anadolu insani da ayni sekilde.

  siginabilecegimiz tek bi devlet var, onu da huzur kacirmak isteyen teroristlere yedirmeyiz.
  bu devirde hala milliyetci kafayla ulke kurmaya calismak inanilir gibi degil.
  barzani gibi, talabani gibi ve pkk gibi kendi konforu icin kurtler'in ozgurlugunu istiyormus gibi yapan ve kendine uydu devlet arayan emperyalist devletlerle ortaklik yapanlarin isi bu.
 • bazen paragraf paragraf döşemek istersin ama emeğe değmeyeceğini bilip uzaklaşırsın. sonra içinde ufak bir ukte kalır. öyle bir durumdayım.

  doğrusu türklerin öğretmenlerini, mühendislerini öldüren, elektriğini kullanıp batıya fatura eden, berdel, töre cinayeti gibi icatları olan, kaçakçılığın kitabını yazmış insanların güvenliğini halen sağlaması, faturalarını ödemesi, öğretmen/mühendis göndermesi ve kafa sikmelerini dinlemesi olayıdır.
 • (bkz: karaciğer ve böbreklerin vücuttan bağımsızlık mücadelesine saygı duymamak)
 • türk toprakları haricinde ne bok yerlerse yesinler fakat sınırlarımız dahiline en ufak tehditte adamın amına koyarlar. bilin istedim.
 • "kürtlerin genellenmesine sebep olanlar sadece aşırı ırkçı türkler değildir işte böyle gördüğünüz gibi aynı zamanda ırkçı kürtlerdir de" isimli kamu spotunu izlediniz.

  özetle: beyin hücreleri önemlidir. balık yiyin balık yağı tüketin.
 • bak şöyle (bkz: sağdan git hep sağdan)
 • valla ben sonuna kadar saygı duyuyorum. ama tam bağımsız!!!
  ama bağımsız devlet için toprak ihtiyacı var ve ayrılıkçı kürtler sadece doğuyu istemiyor. o sıkıntı işte.