şükela:  tümü | bugün
  • turk insanin buyuk cogunlugunun sergiledigi anlamsiz bir tavirdir. baskanlik sistemi referandumunda yuzde 82 evet veren bayburt, turkiye nin yuzde 60 inin zihniyetini temsil etmektedir. bu zihniyet ile bir arada yasamak birakin kurtleri, artik turklerin bile buyuk bir cogunlugunu rahatsiz etmektedir.

savas, "dusmanin" psikolojisini bozmak, onu hem askeri olarak, hem zihnen yenmek icin yapilir. bugun yapilan hendek savaslari ve firat kalkani bu sonuclarin yanindan bile gecmemistir. bayburt, rize, trabzon un gerceklerden uzak hemsericilik zihniyeti ile diyarbakir, sirnak, hakkari yi yonetmek mumkun degildir. bu kopus tahminlarime gore kacinilmazdir. tarafsiz olarak bakildiginda ise nedenleri cok cok haklidir. saygi duymayarak, savasip oldurerek insanlari kendine bagli tutamazsin bayburt'lu, rize'li, laz muteahhit "turk milliyetcisi" kardesim. bunu ogren.

ekleme: (bkz: http://img7.mynet.com/…0195277/gul-akar-640x360.jpg)

40 sene oncesinden cumhurbaskani ve genelkurmay baskani belirlenmis olanlarin icine dustugu hezeyan. ayni insanlarin petrol haraci veriyor diye barzani yi turkiye ye cagirip arkasinda kurdistan bayragini dalgalandirmisliklari vardir. masallah ne kadar da bagimsiz, somurgecilerin uydu devleti olmayan ve adaletli bir yonetim.
  • bir bağımsızlık mücadelesinden bahsedebilmek için, bağımsızlık fikrinin kitlenin içinden çıkması, kitlenin selametini her adımda ve dönemde düşünmesi, dünyanın en büyük sömürgecilerinin menfaat bekçiliğini yapmaması, yine o sömürgecilerden beslenmemesi gerekiyor.

yeterlilik kalemleri sınırsızca genişletilebilecekken, bağımsızlık mücadelesi iddiasında bulunup başı çekenler ve ayak olanlar bu yeterliliklerin hiçbirini karşılamıyor.

bence sadece uydu devlet olmak istiyoruz, uydu devlet olmayı sınırlı bir kitle için istiyoruz diyerek hem kendinize hem dünyaya dürüst davranın. malum, düşmanın bile mert olanı yeğdir.
  • avrupa ve amerika'nın türkiye'yi kontrollleri altında tutabilmek için yıllardır başarıyla takındığı tavırdır.

türkler açısından ise kürtlerin bağımsızlığına bir saygısızlık söz konusu olamaz zira * kürtler bağımsızlıklarını türkiye cumhuriyeti kurulduğunda kazanmışlardır. sınırlarımız dışındaki kürtler de bağımsızlıklarını kazanmak isterlerse türkiye cumhuriyeti'ne dahil olmak için daha çok çalışmaları gerek.

edit: imla
  • bazen paragraf paragraf döşemek istersin ama emeğe değmeyeceğini bilip uzaklaşırsın. sonra içinde ufak bir ukte kalır. öyle bir durumdayım.

doğrusu türklerin öğretmenlerini, mühendislerini öldüren, elektriğini kullanıp batıya fatura eden, berdel, töre cinayeti gibi icatları olan, kaçakçılığın kitabını yazmış insanların güvenliğini halen sağlaması, faturalarını ödemesi, öğretmen/mühendis göndermesi ve kafa sikmelerini dinlemesi olayıdır.
  • (bkz: karaciğer ve böbreklerin vücuttan bağımsızlık mücadelesine saygı duymamak)
  • türk toprakları haricinde ne bok yerlerse yesinler fakat sınırlarımız dahiline en ufak tehditte adamın amına koyarlar. bilin istedim.
  • "kürtlerin genellenmesine sebep olanlar sadece aşırı ırkçı türkler değildir işte böyle gördüğünüz gibi aynı zamanda ırkçı kürtlerdir de" isimli kamu spotunu izlediniz.

özetle: beyin hücreleri önemlidir. balık yiyin balık yağı tüketin.
  • bak şöyle (bkz: sağdan git hep sağdan)
  • valla ben sonuna kadar saygı duyuyorum. ama tam bağımsız!!!
    ama bağımsız devlet için toprak ihtiyacı var ve ayrılıkçı kürtler sadece doğuyu istemiyor. o sıkıntı işte.
  • bakın hep şu görüşü savunmuşumdur: batı da, güney de, kuzeyde kürt kökenli türkler arasında referandum yapılsın.
    eğer doğu ayrılsın kararı çıkarsa batıda, güneyde, kuzeyde ki tüm kürtler doğuya gidecekse olur.
    ya herro ya merro yok öyle yağma.
    ama merak etmeyin referandum yapılırsa %80-90 la kabul etmezler çünkü aklı başında kesim barzani diktatörünü görüyorlar bataklık onların seçimi olur.
    zira ortadoğu 'nun hala en modern ülkesi türkiye'dir.
    her ne kadar yıpratılmış olsa da, bir kıvılcıma bakar anka kuşu gibi küllerinden doğması.