şükela:  tümü | bugün
 • turk insanin buyuk cogunlugunun sergiledigi anlamsiz bir tavirdir. baskanlik sistemi referandumunda yuzde 82 evet veren bayburt, turkiye nin yuzde 60 inin zihniyetini temsil etmektedir. bu zihniyet ile bir arada yasamak birakin kurtleri, artik turklerin bile buyuk bir cogunlugunu rahatsiz etmektedir.

  savas, "dusmanin" psikolojisini bozmak, onu hem askeri olarak, hem zihnen yenmek icin yapilir. bugun yapilan hendek savaslari ve firat kalkani bu sonuclarin yanindan bile gecmemistir. bayburt, rize, trabzon un gerceklerden uzak hemsericilik zihniyeti ile diyarbakir, sirnak, hakkari yi yonetmek mumkun degildir. bu kopus tahminlarime gore kacinilmazdir. tarafsiz olarak bakildiginda ise nedenleri cok cok haklidir. saygi duymayarak, savasip oldurerek insanlari kendine bagli tutamazsin bayburt'lu, rize'li, laz muteahhit "turk milliyetcisi" kardesim. bunu ogren.

  ekleme: (bkz: http://img7.mynet.com/…0195277/gul-akar-640x360.jpg)

  40 sene oncesinden cumhurbaskani ve genelkurmay baskani belirlenmis olanlarin icine dustugu hezeyan. ayni insanlarin petrol haraci veriyor diye barzani yi turkiye ye cagirip arkasinda kurdistan bayragini dalgalandirmisliklari vardir. masallah ne kadar da bagimsiz, somurgecilerin uydu devleti olmayan ve adaletli bir yonetim.
 • bir bağımsızlık mücadelesinden bahsedebilmek için, bağımsızlık fikrinin kitlenin içinden çıkması, kitlenin selametini her adımda ve dönemde düşünmesi, dünyanın en büyük sömürgecilerinin menfaat bekçiliğini yapmaması, yine o sömürgecilerden beslenmemesi gerekiyor.

  yeterlilik kalemleri sınırsızca genişletilebilecekken, bağımsızlık mücadelesi iddiasında bulunup başı çekenler ve ayak olanlar bu yeterliliklerin hiçbirini karşılamıyor.

  bence sadece uydu devlet olmak istiyoruz, uydu devlet olmayı sınırlı bir kitle için istiyoruz diyerek hem kendinize hem dünyaya dürüst davranın. malum, düşmanın bile mert olanı yeğdir.
 • istemesekte er veya geç başımıza gelecek olan şey. oyun kurucu olmadığımız, olmak adına da sıçtığımız politik hamlelerle giderek yaklaşan bir gerçek. saygı duymamamız bunu engellemiyor maalesef. çoğu kürtte telef olacak bu yolda aynı biz türkler gibi kazananı olmayacak mücadelenin aktörleriyiz bütün gerçek bu aslında...
 • avrupa ve amerika'nın türkiye'yi kontrollleri altında tutabilmek için yıllardır başarıyla takındığı tavırdır.

  türkler açısından ise kürtlerin bağımsızlığına bir saygısızlık söz konusu olamaz zira * kürtler bağımsızlıklarını türkiye cumhuriyeti kurulduğunda kazanmışlardır. sınırlarımız dışındaki kürtler de bağımsızlıklarını kazanmak isterlerse türkiye cumhuriyeti'ne dahil olmak için daha çok çalışmaları gerek.

  edit: imla
 • bazen paragraf paragraf döşemek istersin ama emeğe değmeyeceğini bilip uzaklaşırsın. sonra içinde ufak bir ukte kalır. öyle bir durumdayım.

  doğrusu türklerin öğretmenlerini, mühendislerini öldüren, elektriğini kullanıp batıya fatura eden, berdel, töre cinayeti gibi icatları olan, kaçakçılığın kitabını yazmış insanların güvenliğini halen sağlaması, faturalarını ödemesi, öğretmen/mühendis göndermesi ve kafa sikmelerini dinlemesi olayıdır.
 • (bkz: karaciğer ve böbreklerin vücuttan bağımsızlık mücadelesine saygı duymamak)
 • türk toprakları haricinde ne bok yerlerse yesinler fakat sınırlarımız dahiline en ufak tehditte adamın amına koyarlar. bilin istedim.
 • valla ben sonuna kadar saygı duyuyorum. ama tam bağımsız!!!
  ama bağımsız devlet için toprak ihtiyacı var ve ayrılıkçı kürtler sadece doğuyu istemiyor. o sıkıntı işte.
 • bakın hep şu görüşü savunmuşumdur: batı da, güney de, kuzeyde kürt kökenli türkler arasında referandum yapılsın.
  eğer doğu ayrılsın kararı çıkarsa batıda, güneyde, kuzeyde ki tüm kürtler doğuya gidecekse olur.
  ya herro ya merro yok öyle yağma.
  ama merak etmeyin referandum yapılırsa %80-90 la kabul etmezler çünkü aklı başında kesim barzani diktatörünü görüyorlar bataklık onların seçimi olur.
  zira ortadoğu 'nun hala en modern ülkesi türkiye'dir.
  her ne kadar yıpratılmış olsa da, bir kıvılcıma bakar anka kuşu gibi küllerinden doğması.
 • bir zamanlar beşikteki çocuğu katleden teröristlerin belli kazanımları ile meşru-diyet kazanmış bir pkk yapılanmasının söylemi "kürtlerin bağımsızlık mücadelesi" iddiasıyla karşımıza geliyor.

  toplumun tabanında bu durumun empoze edilir hale gelmesinin sebebini biz kimde arayalım?

  tabi ki devlet !!

  bop eş başkanımız sağ olsun ırak'a, suriye'ye savaş için kapılarımızı açmasaydı bunlar olur muydu? tabi ki de olmaz.
  bop eş başkanı olmakta bunu gerektirir zaten.
  ne kadar da kutsal atfememiz gerek bir başkan.

  padişahım çok yaşa !!!

  kuklacının elindeki tahtaları oynatarak oyun sahasında oynattığı kuklaların "özgür irademle özgürlüğümü istiyorum" demesi ne tuhaf.

  yazık çok yazık...