• orgutlenmek.
    her konuda birbirlerine inanilmaz destek olmak gibi meziyete sahipken mafyalasmak uzerine kullanmislar, guzelim yetenegi heba etmislerdir.
  • misafirperverlik, bilemiyorum belki de doğunun bi güzelliği. kendi içlerinde değil ama batıdan bi misafir olarak gezmeye, arkadaş ziyaretine gittiğiniz zaman kendinizi bir mevki sahibi gibi karşılanırken bulabilirsiniz. her şeylerini paylaşır, ellerinden gelen bütün yardımı yapar sizi şaşırttıkça şaşırtırlar.

burayı okuyup sinirlenen, kızan kürtler olacaktır, üstte yazılanlar gerçekten insanın sinirini bozuyor. insan üzmeye çalışan, üzülmesinden keyif alan insan sadece bunu kürtler üzerinden yapmaz, bi işe girersin onu boklar seni üzmeye çalışır, bi hedefine ulaşırsın onu küçümser, sevgili yaparsın adını çıkarır, arkandan konuşur seni mutsuz etmek için elinden geleni yapar, mutsuzdur çünkü huysuzdur, kanıtlayamamıştır kendisini kendisine. boşuna sinirlenmeyin yani.

ama üzülebilirsiniz, durumları gerçekten çok üzücü bi halde acınası.
  • tanıdıklarımı baz alarak ve siyasetten bağımsız olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki misafir ağırlamak. varını yoğunu dökerler sizi rahat ettirmek için.
  • hemsericilik/memleketcilik/ırkçılık artık nasıl tanımlarsanız.
    adamlar ızmir'e gelmiştir , istanbul'a göç etmiştir , antalya'da yaşıyordur.
    işini bulup biraz ilerledikten sonra o işi onlardan başka kimsenin yapmasına izin vermez ve ilerlemesini istemezler.
    gece kulübü işletmesi , pazarcılık , midyecilik , otoparkcılık , tatil belderinde esnaflık , restorant ve bar işletmeciliği vs. uzar gider.
    sen hakkari'de bırak ticaret yapmayı bakkaldan ekmek almaya korkarken adam bodrum'da gece kulübü işletir , hemşerisinden , akrabasından başkasına mekan açtırmaz.
    ama sorsan o mağdur olur sen ırkçı.
  • et yemeklerinde çok iyiler bir de çok iyi zılgıt çekiyorlar.
  • (bkz: sadakat)

işim gereği çok kürtle çalıştım kürt sevgililerim oldu.gerek kendi ilişkilerimde gerek etrafımda gördüğüm kadarıyla bu insanlar birini sevdi mi gözleri dışarda olmuyor ve kolay bırakmıyorlar.istisnalar hariç tabi.
  • sabahın 8inde çomarlarin aklına düşmek
  • bu başlığı açan arkadaşların sözde liderlerinin gündem değiştirmek için neticesinden bir element uydurmadığı kaldı. buradaki müritleri de çiğ,tavan ve mesnetsiz başlıklar açarak akılları sıra kendilerini tatmin ediyorlar... ama üstlerindekilere de altta kalan jr.stepnelere de sorsan aman efendim bizim de kürt arkadaşlarımız var,biz vatanı karşılıksız sevdik gibi ucuz,bayağı,klişe cümleleri de söylemekten geri kalmazlar...
    sözde vatan sevdalısı bu koltuk,makam,mevki ve itaatkar güruhun ne aldığı nefes,ne de ettiği kelamın bu ülkenin yararına zerre katkı sağlamaktadır... terörle mücadele bir ırkı,bir dili veya bir dini topyekûn düşman ilan etmekle yapılamayacağı gibi kendini üstün görerek de yapılmaz. tarihte örnekler var açın okuyun diyeceğim ama daha turanı,dokuz ışığı bilemeyen tespih üstadı arkadaşların zamanına yazık!!!
  • bugün de ırkçılığa doyduk çok şükür. insanların biraz yüzünün kızarması için böyle başlıklara bi kaç değerli insan ismi bırakıp kaçmaya karar verdim.

(bkz: yaşar kemal)
hesabın var mı? giriş yap