şükela:  tümü | bugün
  • sozlukteki ilk basligimin boyle milliyetci duygulari kabartacak bir konuya parmak vasmasini ayakta alkisliyorum oncelikle.

tesbit gibi tesbit. cevremdeki yaklasik 650-700 kurt denegiyle yaptigim bir calismaya dayanarak soyluyorum ki, kurt dedigimiz mezopotamyada yasayan turklesmis bazi bireylerin olusturdugu topluluk malesef inciri soymadan yiyor. ayrica mantari da soymadan yiyorlar. bunlari yikayip, kabuklariyla tuketiyorlar.

bence bu davranis bicimi muhtemelen karmasik bir dusunce sistemi gelistirememekten olmus diyemiyorum cunku dersem asarlar.

edit: vay amk hepinizin de sozlugu bu hale getirenin de. noldu iki gun once kurtlerin geldigi sehirlerin iflah olmamasi basliginda yapis yapis irkcilik yaparken sorun yoktu dimi? dun yilmaz guneyli yilanli basliklta bunlarin hepsi boyle barzo deyip 50 fav alinca sorun yok. sadece boyle sacma bi konu olunca asiri ciddiye alip saldirmaya basliyorsunuz. bu da sizin iki yuzlulugunuzdur. ameddeki villamda incirlerimi yerken kahkahalarla guluyorum zavalliliginiza.
  • kürt olduğumu öğrendim. teşekkürler aryansmomma.

tanım: ilk başlığında milliyetçilikten prim kasmaya çalışan deli zırvası.
  • (bkz: ırkçılık)

birileri gerek bu taraftan gerek o taraftan ırkçı başlık açarak bazı hassasiyetleri kaşıyor ama anlam vermekte güçlük çekiyorum.

bu tanıma göre benim de kürt olmam gerekiyor ayrıca. saçma bir zırvadır.

ayrıca bakınız: tck m. 216 halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama
    (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (3) halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  • türkçe yazmayı bilmeyen bir ergenin sıçtığı tespit.
    deneğiyle ne demek lan, tesbit ne demek?

sen önce ana dilini öğren sokuk.
  • egelilerle ortak özellikleri var demek ki.
  • (bkz: onun vitamini kabuğunda)

sen tespit yapma kardeş dedirten, tesadüfen tek tük rastlanan denek olarak addedilen kişilerin hesap yuvarlamasıyla 700 ü bulduğu fantastik tespit.
  • 'tesbit'ini de al git.
    ayrıca inciri kabuğunu soyarak yemek nedir allasen?
  • vitamininin kabuğunda olmasından kaynaklıdır.
  • yeryüzünde toplamda 650-700 kadar kürt yaşadığını gösteren tespit.

faşistliğine ayrı, sana ayrı sokayım.
  • incirin soyulup yenmesi gerektiğini öğrendiğim başlık.

kürt müyüm diye araştırmaya başladım.