şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bunu iddia eden ise bir diğer ortadoğu ülkesi halkına mensup kişi. ırkçılık böyle bir şey işte. kendi gerçekliğinizi reddettirecek kadar gerizekalılaşıyorsunuz. yani gecekondularda yaşarken gecekondu mahallesindeki diğer insanları kötülemek gibi bu durum. neyse, anadolu'da eşek sikmeye ve "sakız çiğnemek oruç bozar mı" tartışmasına devam o zaman.

  edit: başlık başıma kalmış olabilir.
 • en büyük medeniyet düşmanlığı ırkçılıktır.
 • tersini savunan yazarlar; kürtlerin medineyete armağan ettiği ufak bir şey söylerseniz sevinirim...

  düğünlerde ak47 atma dışında.

  edit:medeniyetsiz olduğunu söylemek ırkçılık değildir .ırkçılık bir çocukluk hastalığıdır .
  sadece kürtler değil bu coğrafyadaki çoğu halk maalesef az gelismis az geliştirilmiştir..

  edit2:ozaman sizin mantigizla afrika kabilelerine medeni değil demek talibana ışid militanlarına medeni degil demek ırkçılık oluyor..

  sayın amina kodugum kürt milliyetçileri resmen rehin almissiniz bu platformu !her fikrini söyleyene ; solcuyum ayağına kürt milliyetçiliği yapıp ırkçı damgası vuruyorsunuz!asıl faşist sizsiniz!
 • "kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik ancak bu arada çok basit bir sanatı unuttuk; kardeş olarak yaşamayı..."

  (bkz: martin luther king)
 • tam çin malı duyar kasılıp fav rekoru kırılacak başlık ama kim siker favı mavı ya şimdi...

  (bkz: kürt lütfen)
 • orta asya çıkışlı, orta doğu ikametli, suudi dinine mensup, siyasal islamla yönetilen ve tüm gelişmişlik endekslerinde moritanya islam cumhuriyetinden hallice olan bir ülkenin kedi, köpek, damacana, çocuk siken vatandaşlarından birinin saçmalığıdır. şu an bir arge merkezinden uzay çalışmaları yapıp çıkışta sinemaya gidecek biri yazmıyor bu entryi eminim.
 • sen bi git bakalım doğuya medeniyet gör.doğuda hiç yaşlı bakımevi yoktur çünkü müşteri bulamamışlardır.çünkü ataya saygı vardır,küçüğe sevgi vardır.batıda huzurevi yetmiyor sürekli yenileri açılıyor.medeniyet buysa ben o medeniyetin taaa a.q
 • bir tek hücreli hezeyanı.
 • yukaridaki dağlı, oku bunu
  1) anadolu toprakları ortadoğu'da değildir,türklerin kökeni orta asyadır.
  2)tarihimizdeki devletler,türki devletler,topluluklar vs hiç birinden bahsetmeme bile gerek yok sen biliyorsun
  3)sen dağda yaşarken bu ülke mustafa kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte laik cumhuriyet olarak kuruldu.
  4)bir iki nesil önce doğsa anası bunu mağarasında doguracak kerpiç evinde büyütecek.ya berdel gazisi olacak yada başlık parasına küçük yaşta satılacak ama şimdi entel takilip türklerin kurduğu üniversitede okuyup türklerin yobazligi hakkında entry giriyor.
  5)berdel,pedofili,toprak ağası,şeyh sih,kula kulluk,yobazlik,tecavüzle kulturunu olusturanlari medeniyet düşmanı olarak tanimlamakta bir sakınca yoktur.
 • siz nasıl insanlarsınız? 2019 yılında medeniyeti etnik kökene indirgemeye çalışıyorsunuz ama mehmet akif neredeyse bir asır önce "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" dememiş miydi?