şükela:  tümü | bugün
  • arayıpta bulamadığım güdü. mesele ak parti'nin mhp ile ittifakı ise, aynısı muharrem reis için de geçerli. zira akşeneri başkan yardımcılığına düşünüyorlar. yoksa siz ulusalcı bir adamın tsk operasyonlarını durdurabileceğini, demirtaşı içeriden çıkartabileceğini veya belediyeleri size geri devredebileceğini mi düşünüyorsunuz. 16 yıl içerisinde anadilde eğitim dahil bütün vatandaşlık haklarınız verildi zaten. yani muharrem ince' nin size vadedebileceği bir şey kalmadı. "hayır, ben kürt kafatasçılığı ile hareket etmiyorum, sade bir vatandaş olarak karar vereceğim" diyorsan, tayyip erdoğan daha mantıklı bir tercih. zira ince' nin vaadettiği şeyler çok soyut ve çoğu da mevcut hükümetin zaten gerçekleştirdiği veya plana bağladığı şeyler. ha eğer ki amacınız laf olsun torba dolsun tayyip erdoğan' dan kurtulalım ise, bir sene içinde ulan yine mi kandırıldık dersiniz. değil ince, demirtaş bile cb seçilse devletin kürt ayrılıkçılığı karşısında elde ettiği başarılara gölge düşüremez. saat kuruldu artık, devlet çarkı ve türk milleti buna izin vermez.
  • mhp'lilerin akp'ye oy atma güdüsü ile aynıdır. partilerin çeşitli olması bir anlam ifade etmiyor. ya muhalifsindir ya muhafazakar. aralarında bir gri nokta yok. demirtaş'ı seçime sokmayacak iktidara karşı muhalif kürtlerin en yakın gördüğü parti chp'dir. taban olarak da daha kuvvetli bir partidir.

genel başkanını içeri atan partiye bir vatandaşın oy batmasını beklemek de aptallıktır.