şükela:  tümü | bugün
 • şuymuş, http://www.supernaturalwiki.com/…title=ruby's_knife geçen bölümde henry winchester söyledi ben onun yalancısıyım.
 • lan senelerdir mal gibi supernatural izliyoruz, demon kesen bıçağın kürt işi olduğunu yeni öğrendik. halbuki biz sürmene bıçağı sanıyorduk. bunca yıldan sonra bıçağın milliyetini tam da sakık'ın meclisteki dağdan geldiniz konuşması sonrasında açıklamaları manidar. senarist safını belli etti, ülkemizi bölmek isteyen dış mihrakların yeni bir oyunu bu. yedirmeyiz size asyadan anadoluya kısrak başı gibi uzanan ülkenin incik bölümünü. allahuekber.
 • ahah ulan bunu şimdi izledim supernatural'da. amerikan oyununu görüyon mu? büyük yalan. o bıçağı bir kere türkler yaptı. sene 1990, büyük ortadoğu projesi dahilinde kürt diye bir şey ortaya çıkmıştı tamam mı. işte bunlara dil filan yarattılar, yoktu aslında. neyse. bunlarda elektrik kaçak filan ya, demonlar kaçak elektrikte daha etkili abi. eğer devletin sağladığı, vergisi düzenli ödenen düzgün bir elektriğiniz varsa, diğmın geldiği anda ampüllerin yanıp sönme sıkıntısı olmama ihtimali fazla. şekli koyamıyorlar yani anlayacağın. ama kaçak elektrikte ohoo, şov yapıyorlar.

  işte yine böyle olaylar olaylar filan, bu demonlar iyice sarmış bir sözde kürt köyünü, başına bela olmuş o zamanlar. devletimiz bunun üzerine çözüm yolu aramış, aramış, ne yapsak da halkımıza hizmet götürsek filan. sonra bakmışlar olacağı yok. askerimizi bölgeye sevk etmişler. güler yüzlü bir komutanımız; ağa olduğu her halinden belli olan şalvar giyen, feodal, pis kokan ve bilinmeyen bir dilde konuşan yaşlı ve çirkin bir adama "lütfen köyü boşaltır mısınız :)))" demiş. ağa da wara warara demiş tip tip bakmış tamam mı. komutan tekrarlamış. adam yine wara wara demiş. sonra bu kürtler askerimize biji biji diye saldırmış. o bıçağı da komutanın kemerinden almışlar. askerimiz de halkına zarar vermemek adına geri çekilmiş. o tarihten sonra bıçak kürt bıçağı sanılmış. hikayenin özü, olayı bu.
 • herhangi bir mitolojide denk gelemediğim bıçak. muhtemelen dizi için uydurulmuş. atalarından böyle bir şey duyan kürt kardeşlerim varsa yeşili yakabilirler. onca gerçek efsaneden alınmış kavramın yanında bu da gerçek olabilir. demirci kawa mı yapmış acaba, dehak'ın bıçağı sonradan kürtlere mi geçti yoksa?

  edit büdüt: yahu ben ciddi sordum, alınmayın buna. merak etmek hoş bir şey. bu arada bir yazar sağ olsun "kawa bir bıçak yaptı. ama esas olay çekiçte diye biliyorum." dedi. yani kawa'nın yaptığı bıçak olabilir bu.

  efsanelerin kaynağına inmek güzel şey, ufkunuzu milyon kat yukarı çıkarıp hayatınızı tümden değiştiriyorlar.
 • bir başka rivayete göre bıçak saplanırken kart kurt sesler çıkartıyormuş.