şükela:  tümü | bugün
 • buralar karışacak vaziyet alın
 • dedi ve güldürdü.

  dünya'da ağırlığı olan ülkeler sadece çıkarına bakar. çıkar ilişkisidir. köprüyü geçene kadar iyi davranabilirler.
 • akit okurları, ak troller nasıl ekşi sözlük yazarlarına küfür ediyor ise ekşi'dekiler de reddit'e sallıyor. çünkü reddit tarafsız bir şekilde kuzey kürdistan'daki özgürlük savaşçılarına değiniyor.

  burada kör bir kitle var, saldırgan, cahil ve işsiz. vatan, bayrak gibi kavramlarla aptallaştırılmış. bir kadın olarak yediğim küfürlerin haddi hesabı yok ama üzülmüyorum. çünkü son sözü direnenler söyleyecek. gezi direnişinde de bize terörist dediler. kulak asmadık, selam olsun dünyanın dört bir yanında direnenlere.
 • yanlış bilgi. yabancı medyayı işim gereği yakından takip ediyorum. işin aslı kimsenin bu harekatı iplediği yok. çoğu ülkede gündem bile değil. ortadoğu'da sıradan bir gün ve münferit olay gözü ile bakılıyor meseleye..

  suriye zaten çingene pazarına dönmüş. suriye'de operasyon yapmayan bir tek marslılar kalmış. o yüzden türkiye'nin de birkaç kilometre içeri girmesi gündem bile olmaz. sadece dış haberlerde ufak bir ayrıntı olarak belirir.

  bizim medya ufacık bir ayrıntıyı bile abartıp meseleyi türk'e karşı türk propagandasına çevirdiği için durum böyle. iktidarın da bu mesele üzerinden siyasal kazanç elde etme çabası da su götürmez. oy oranları %30'lara inince başladı harekat ne hikmetse. onca kritik silah ve füze sevkiyatını seyretmekle yetindiler. iş işten geçtikten ve suriye'deki teröristler kuzey ırak'a kaçtıktan sonra harekete geçtiler.

  konu ile biraz abd ilgileniyor. onun da tek gerekçesi israil'in varlığı ve güvenliği. israil, kendi lobisi ve damat kushner aracılığı ile bastırdığı için trump arada bir asıl fikirleri ile bağdaşmayan açıklamalar yapıyor.

  bir de cher gibi ermeni kökenli şarkıcılar histerik türkiye düşmanlığı vesilesi ile bu şekilde hareket ediyorlar.

  olay bundan ibaret.
 • vazgeçemediniz şu ezikliğinizden, vazgeçeceğiniz yok. artık herhangi bir şeyi açıklamaya çalışmak gibi bir niyetim yok çünkü anlayacağınız yok. sündürdünüz iyice.

  kısacası, yallah kendi toprağınıza kardeşim. misak-ı milli denilen bir şey var ve bunun açıklamasını artık yapmaktan sıkıldık.
 • soguk savas zamani ayni ilgi ve destek afganlara vardi. gecici seyler bunlar.
 • söz konusu ülke çıkarı için yapılan bir askeri operasyon ise geçmişte yapılan hatalar, siyasi farklılıklar bir kenara bırakılır ve ütopik saçma sapan tespitlere gülünür. tıpkı bu başlıkta olduğu gibi.
 • bulundukları yerde azalarak bitseler de bizim ülkelere dadanmasınlar diye gazlıyorlar.
 • (bkz: bir heval ağlıyor gözleri yaşlı)

  ayrıca ve bence o kürt saygınlığı değil türk nefretidir.
 • kürlerle sorunu olan yok. ırkçılığı kürt milleyetçiliği yapan siz. pkk ypg gbi bebek katillerini destekleyen siz sonra vıdı vıdı vodı .boş konuşuyorsunuz boş.

  yahu insanın biraz kafası çalışır madem o savunduğun direnişçi dediğin şerefsizler neden daha yşaına girmemiş bebekleri öldürüyor?
  madem kürt direniş . aç arşiv haberlerine bak kürt köylerini basıp kundakdaki bebekleri hangi örgüt öldürmüş...
  yazık ki ne yazık cahilliğin dibinde zavallısın...

  yazık kürt direniisi diye güzel beynini yıkamışlar.
  ne çabuk unuttunuz kürt köylerini basıp bebek demeden kadın demeden öldürdüklerini.

  neyin kafasını yaşıyorsun sen ???

  git araştır oku. yandaşlardan değil tarafsız şekilde araştır bi durumu...
  donra cahil cahil entriler girip rezil olmassın belki

  edit: not:haa bu arada siyasi olarak bende pek sevdiğim söylenemez malum partiyi ve hatta diğerlerini.
  ama mantıklı düşünmek lazım.