• (bkz: üreme)
  • (bkz: faşizm)

edit: hiç bir halkın diğer hakla üstünlüğü ve ondan aşağılığı yoktur.
  • kürt değilim, olsa da farketmez ama bir dil daha bilmek artdır bence.

edit: imla ve anlatım
  • bir kürt olarak cevap vereyim: bu soru kuruluşu itibariyle hatalıdır, nefret söylemi barındırır. ben bir etnisitenin bir başka etnisite üzerinde nitelik olarak bir üstünlüğünün olabileceğine inanmıyorum. ayrıca kimse türk'ün kürt'e, kürt'ün türk'e üstünlüğünü mevzu etmesin ikisi eşit olsun yeter.
  • (bkz: halay)
  • yoktur. hepimiz insanız, birbirimizden zerre kadar üstün bir yönümüz de yok. sonra başbakan "biz üstünüz çünkü inanıyoruz" deyince kızıyorsunuz.
  • k harfinin t harfinden önce gelmesi.
  • misal turkce baslik acmakta turklerden daha ustun olabilirler..
  • türklerin kürtlere göre üstün olan özelliklerine eşittir.

0=0
  • şu an için konuşursak eğer ivmedir. bu ivmeyi sağlayan ise, politize olmuş nüfus oranlarının daha yüksek olması ve bu politize olmuş nüfusun sorgulayıcı davranabilmesi.

izmir'deki kadın örgütleri, "atatürk bize seçme ve seçilme hakkı verdi" noktasında takılı iken, kocasından ve polisten dayak yiyen kürt kadınları, " dövlet bize bohmir" diye dalga geçtiğiniz türkçeleri ile size gayet güzel feminizm dersi verirler.

gündelik hayatta da karşılık bulur:
    bir kürtten şu cümleyi duyabilirsiniz: bizim mahalli yemekler biraz ağırdır. o yüzden her zaman tüketmemek gerekir. ama bir karadenizlinin kafasını kes, mıhlamaya laf söyletmez. ağustos sıcağında mıhlama yer, tansiyonu, kolestrolü, şekeri hepsi zıplar, gözleri şaşı olur ama yine de inatla organik ve sağlıklı beslendiğini savunur. iyi de yaylada mıhlama yiyen adamlar, kaç rakımda, hangi sıcaklıkta ve hangi basınçta yaşıyorlar, günde kaç kalori tüketiyorlar, sen istanbul'da hangi şartlarda yaşıyorsun ve günde kaç kalori tüketiyorsun?

ülkenin doğusunun batısından daha iyi durumda olduğunu savunmuyorum. arada uçurumlar var.

ama eğer matematik dersinde ciklet çiğnemek yerine türevi hakkıyla öğrenmişseniz, eğer fizik dersinde kulağınızı dört açıp, zaman içerisinde belirleyici olanın hız değil ivme olduğunu öğrenmişseniz, o zaman bu devinim dikkatinizi çekmeli.

bir toplum için en tehlikeli şey atalettir. ve türkiye'nin geri kalanının şu an içinde bulunduğu durum bu.
    nefrete dayalı bir milliyetçilik, 80 darbesi ile paketlenip önümüze konmuş içi boş bir kemalizm ve neo osmancılık tarafından parsellenmiş siyasi yapının olduğu yerde patinaj yapıyor olması.
hesabın var mı? giriş yap