şükela:  tümü | bugün
 • gençlik dönemlerinde azılı ırkçı bir ergendim. emin olun kazakları, uygurları, türkmenleri tanıdıkça ne kadar aptal bir işin peşinde olduğunuzu anlıyorsunuz. insan milliyetçilik yapacaksa da coğrafya/ kültür milliyetçiliği yapmalı. bir kürd, laz, çerkez, ya da balkan insanı ile paylaştığım yakınlığı hiç bir türki halk ile yaşayamadım şahsen. uygur dediklerin asla iletişim kuramayacağın, çoğu ortadoğu halkından dahi yobaz ve senle hiç bir kültürel bağı olmayan garip bir millet. bu coğrafya çok hassas, çok karışık. yönetimi son derece başarısız ve liyakatsız olmasına rağmen belli bir ekonomik ve güvenlik standardına sahip. birbirimizi kırıp üzmeyelim, daha iyisi için kafa yoralım. gereksiz düşmanlıklar bu topraklardaki hiç bir topluma fayda sağlamaz.
 • 21. yüzyılda bu ırkçı kafaların yok olmaması çok ilginç. hem avrupa'da hem anadolu'da, bir kişiyi seçemediği bir şey için yargılamak, genellemek düpedüz saçmalık. ne zaman akıllanacaksınız bilemiyorum ama doğu'daki teröristler kadar tehlikeli bu düşünce.
 • türkler orta asyaya göçse, kürtler barzaninin marabası olur.
 • bir öneri. başlığı açan ve bunu destekleyen azınlığın kimler oldukları belli. zamanında 6-7 eylül olaylarında istanbul sokaklarında buldukları tüm rum'ları, ermenileri doğrayan, dükkanlarına mallarına çöken, çorum'da ve maraş'ta ise aynısını alevilere yapanların çocukları. yüz senedir bu gasp etme işlemini kürtlere yapamamış olmanın verdiği rahatsızlık içerisindeler. karşılarında bir kuvvetle karşılaştıklarında deliriyorlar.

  bakın zamanında babam pazarcıydı. bazen tezgah açtığı yerin çevresinde bu ekşi'deki atanamamış devlet bahçeli tribindeki adamlara benzer pazarcılar da olurdu. bu adamlar ne zaman ufak ufak sataşmaya, kürt oluşu üzerinden babamı sindirmeye kalksa babam çaktırmadan -ama vurgulayarak- tezgahın altındaki sopayı, az ilerde tezgah açmış kardeşlerini gösterirdi. o zaman sike sike normal tonda bir sohbete geçiş yaparlardı. "abi bunların kilosu kaça geliyo sana?" diye muhabbete girmeye başlarlardı. ama babam o tepkiyi göstermese sindirmek için ellerinden geleni yaparlardı eminim. işte bu ekşideki veletlerin anladığı dil de bu.
 • 6-7 eylül olayları (bkz: istanbul pogromu) bu tip beyinsizlerin kışkırtmalarıyla başlamıştır işte.

  sıradan halk gitgide kendinden farklı olanın malına,namusuna,işyerine, karısına (bkz: nevşin benim diyen mal) ,toprağına göz diker.

  üstelik ülkesi için bunu yaptığını iddia eder. lağım pislikleri sizi.

  edit:imla
 • ınsan bu tür yaratıklara ne diyeceğini bilemiyor . sanki tuğla taşıyor cahil pislik. ıt diyeceğim ama itler hatır bilir o derece düşük bir insansın sen. herkes karnını doyurma var olma savaşı verirken bu tür soysuz serefsizler her gün böyle iğrenç gündemler peşinde.
 • uygur türklerinin de istemeyeceği dilektir. çünkü iki taraf da bulunduğu yerlerde yıllardan beri yasayan, topraklarını seven ve sadece haklarını isteyendir. egemenler haddini bilecek.
 • bir itiraf. bir de bunu diyen çin zulmünden bahsedip uygur'lara bağımsızlık da istiyordur allah bilir.
 • türkleri orta asya'ya almak daha doğrudur. özünüze dönün orta asya'ya göçün.
 • (bkz: hobileriniz nelerdir)

  faşist engellemek.

  t. sıçmık