şükela:  tümü | bugün
 • bugün fesli bir budalaya üstad deyip "30 ağustosun da neresi zafer" diye havlayan çomarların dedeleridir. türkiye'nin 3. selim'den beri güçbela uğraşarak iyi yetiştirilmiş vatansever evlatları on yıldan fazla süren savaşlarda gözünü bile kırpmadan şehit oldu, bu güzel insanlardan geriye hiçbir şey kalmadı ne soy ne sop. cepheden kaçan çomarlar üreyip çoğaldı, şimdi herkesi vatan haini ilan ediyor, vatan diyor millet diyor, sakarya diyor. dedesinin kaçtığı sakarya savaşını küçümseyip köhne bizansın yıldız burcundaki hasis baykuşu kutsuyor. bugün savaşalım diye gaza geliyor, bir savaş çıksa ilk o bende bel fıtığı var diye rapor almaya koşacak. çomarlık sinsi bir hastalıktır.
 • itü öğretim üyesi prof. dr. celal şengör, iktidarı seçenlerin oranını yüzde 46 olarak düşündüğünü, çünkü bu oranın kurtuluş savaşı'nda cepheden kaçan askerlerin sayısı ile eş değer olduğunu söyledi.evet.
 • ekseriyetle medrese talebeleridir.
 • ekseriyetle umumhane çocuğudurlar.
 • kurtuluş savaşından kaçanlar aynı bugunku gibi istanbulûn burjuva kısmıdır. onlar için götünün rahatı daha önemlidir , ingilizler ve amerikalarla muhip olmak tek çaredir.

  aynı şimdi savaş çıksa olacağı gibi yurt dışına kaçmakla veya "banane benim savasım" değil demekle musguldurler.

  kurtuluş savası şimdi çomar denilen anadolu halkının zaferidir.biraz yakup kadri veya kemal tahir okursanız görürsünüz.
 • dedemin babasının 4 abisi varmış en büyükleri teğmen rutbesinde iken (tabi o zamanlar sanırım başka bi adı olabilir ) çok kısa bir dönem atatürk'ün emireri de olmuş yemen olan son görev yerinden donmemistir. diğer 3 büyük abisi ise en küçüğü 16 yaşında olmak üzere (dedemin babası o yıl 9 yaşında olduğu söyleniyor ) çanakkale savaşına katilmislar. 2 büyük amcamın adları hasan ve halil olanın şehadet belgeleri var. küçük olan mevlüt ise kayıp gorunmekte. taarruzlardan birinden sonra bölügunun çoğu ile birlikte 'o kutsal bedenine' rastlayan olmamış. dedemin babasının ise tüm kardeşleri savaşta olduğu için askere alinmamasina karar verilmiş ailede ki tek erkek olduğu için de 14 yaşında evlendirilmis. şimdi o zamandan bu yana muhafazakar olan atalarim dedelerim ve devamı nesil milli görüşten akp'ye kaymistir. hepsi şehit olduğuna göre çomar olduğuna göre akpli mi değil yoksa savaştan kaçtılar da bizim mi haberimiz yok bilen aydınlatsın.

  ınsanların manevi duygularıyla oynamayın. kim bu vatan için ne yaptı siz nereden bileceksiniz e embesiller. ınsanları ayristirmaktan vazgeçin. benim tüm dedelerim şehit ama devletime vergi odemekten başka faydam dokunmadı. ha zaten bu başlıkları açanlar süper beyin olup devleti için herşeyi yapan insanlar olduğundan içim rahat neyse ki!!!
 • (bkz: ali kemalist)

  idolleri vatan haini ali kemal'in sonu şu şekilde olmuştur : #63951379
 • terbiyesizce bir yorumdur.

  dışardan iki havai fisek sesi duyup korkudan sol framede destan yazan adamlar, gelmiş burda savaştan kaçan türk askeri diyor..
  celal şengör'ün ise neyin peşinde olduğunu anlamış değilim.tarihimizin dönüm noktalarından biri olmuş; binlerce insan pislik, hastalık, açlık ve sefalet içinde vatan, millet, bayrak mücadelesi vermiş ama bu yaşananlar basite indirgenip siyasete mal edilerek yorum yapılmış..yazık ne denile bilir ki ?
 • harmanlara saklandıkları gerceği de var. sonra yiğitliğinden geçilmiyor oralar.
 • arkadaşın dedeleri sağ kalmış galiba.
  (bkz: sıçıp sıvamak)