• çomarların ithal fasulyeyi yiyeceği türkiye'dir. ben parası neyse verip yerlisini yerim. bana komaz. çomara kor. bana ne. çomar düşünsün. yaşasın yeni türkiye.
  • cidden sikimde olmayan durum halkın en kotu durumlara gelmesini ezilmesini yoksulluk cekmesını canı yurekten ıstıyorum.beyne giden tek yol mide cunku bunlarda ac kalınca anlıyolar bi bokluk oldugunu
  • o çok methiye düzdüğünüz bim'de satılan bakliyatların üzerini okusaydınız , bunun yıllardır yapıldığını görürdünüz. şimdi değişen gümrük vergilerinin sıfırlanması. bakılması gereken bunun kime fayda sağlayacağı, limanda ve gümrükler de beklemekte olan ürünler kimin. yine hokkabazı gösterip, cebimdeki parayı çalıyor birileri
  • (bkz: atı alan üsküdar'ı geçti)

ve iç piyasa, stokçu goygoyu da başlar.

ya sıkıntı yok tabi aslında da işte...
  • "abi selanik'te bir kuru fasulye yedim. türkiye'de öyle bir şey yok!" serzenişlerim sonrası gelmiş beni sevindiren haberdir. ithal kuru fasulye haberleri beni sevindirmiştir şahsen.
  • farkında değilsiniz ama uzun zamandır ithalini yiyiyorsunuz .

sadece fasulyenin mi ?

mercimeğin , nohutun , buğdayın , arpanın , çavdarın ,cevizin , aklınıza gelebilecek neredeyse tüm kuru gıdayı ithal ediyoruz.

gıda mı sadece peki? değil tabi . pamuk ithal ediyoruz . ya bırak pamuğu saman ithal ettik .

tarım ithalatımız 2010 yılında 4,5 mia usd iken 2016 yılında 11 mia usd ye ulaştı .

tarım ihracatımız ile ithalatımız neredeyse başa baş .

dünyada tarım anlamında kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydik .

dünya da belki de ziraatçıdan dolaylı yollardan da olsa en fazla vergiyi alan ülkeyiz. tabii ithal ederiz.

sen mazotundan elektriğine vergiyi çak köylüye ama gavurun kuru fasülyesine ithalat vergisini düşür .
  • onu ithal et, bunu ithal et... bakan, cumhurbaşkanı falan ithal edemiyor muyuz?
hesabın var mı? giriş yap