• anneler, uzak bir yere okumaya giderken, hele hele yurtdisiysa, bunu verirler yaniniza. ve/veya kuru kayisi!

bunlar, zihin acar, kan yapar, sevinc fiskirtir, bagirsak faaliyetini duzenler, vitamin ohooo. biraz yersiniz. sonra bu kendi kendine kurur gider. yemek icin yimisatmak gerekir.
    (bkz: kuru kayisi)
  • kemirilerek yenilen şahane yemiş.
  • potansiyel türkü..

(bkz: kara üzüm)
    (bkz: habbesi)
  • tariş kuru incir ürünleri süperdir. bir de eğer mevsim tuturulursa unlanmamış versiyonu mevcuttur. şahane olur.
  • eğer dalında kuruyup düşmüş ise müthiş bir tata dönüşür. içine cevizi yerleştirir istediğiniz mesafeyi koşarsınız. rekor bile kırarsınız.*
  • enerji kaynağım...
  • eger enerjiyi boşaltacak alan bulunamazsa, duvara tırmandırır mazallah.
  • abd'nin kucuk kasabalarinda bile bulunabilen dunyaca meshur turk urunu. muhafazakarligi hatta dinciligi* ile bilinen abd capindaki bir radyo kanalindaki meshur programcilardan birisi tarafindan turk olaninin tuketilmemesi yonunde telkini yapilan meyve. radyo programinda surekli, globalizmden bahsedilmis, hatta globalizmin seytan icadi oldugundan dem vurulmus ve kanli et kizartmasindan baska bisey bilmeyen ulkenin insanlarinin yerel tatlarini kaybetmesinin suclusu olarak gosterilen uzun saklanabilen meyve. abd gibi neredeyse tum ekonomisi, globalist sirketlerinin ucuncu dunya ulkerinde yarattigi katma degerin kendi ulkelerine akitmasina dayanan bir ulkede benim yurdumun nacizane meyvesinin, agiz tadindan mevhum insanlarin ayaklarina kadar gelmesinin suclanmasi karsisinda beni gozyaslarina bogan, amerikan halkinin basdusmani ilan edilen, ibm bilgisayarimin windows ekraninda bana yuzlerce kez "aydin'in daglarindan akan bal globalist seytanin icadi midir?" yazdirtan global elcimiz.
  • kalitelisi ince kabuklu ve acik renkli olur, ayrica gunese tutuldugunda icindeki cekirdekleri gorulur.
  • değişik işleme şekilleri olan smyrna *figs olarak dünyada tanınan kuru meyve.
    lerida
    pulled
    protoben
    layer
    bağlama
    garland
    petelaki
    makaroni
    işleme şekilleridir.
hesabın var mı? giriş yap