şükela:  tümü | bugün
  • istiklal caddesindeki malatya pazarında kurutulmuş mango, papaya, ananas ve kavuna denk gelinmiş, orgazmik yiyeceklere ilave edilmiştir.
  • (bkz: kak)

bulmaca sorusudur aynı zamanda. genellikle yukarıdan aşağılarda çıkar. yatayda kasılan cevaplar için (soruları hazırlayan açısından) sabun sorulardan biridir.
  • malatya pazarında satılan kurutulmuş muz da bu grup kurutulmuş yiyeceklerin en yeni ve trendy olanıdır
  • papaya bunlarin en lezzetlisidir.
    elma gevis getirmek icin idealdir.
  • yerken mutluluktan önce dilinizdeki sonra da beyninizdeki hücreleri titreten yiyeceklerdir. pestil ailesinden farklı olarak parça parça arada ağzıa atma imkanı sağlarlar. masanıza yerleştirdiğiniz güzel bi kase dolusu kuru meyva size kayif verir, dost sevindirir, öküz özendirir ve düşmanı çatlatır. pahalıdır, ama zaten alıp kilolarlar yemek için de fazla şekerlidir. alın şöyle 8-10 liralık, bir hafta götürsün sizi.
  • onbinlerce yillik bir gelenek ve saklama bicimi olan guneste kurutma yontemine, bazi aktarlarda papaya, hindistan cevizi, ananas, yildiz meyvesi ve daha bir cok cesidinin eklendigini gormek cok hos.
    basta onyargiliydim ancak tadinca yanildigimi anladim. gayet naturel ve lezzetliler. tipki bizim cok alisik oldugumuz kayisi, erik vb meyve kurulari gibi.
  • şeker ve suyla kaynama reaksiyonuna girince hoşaf denen ürün açığa çıkar. işte bu "hoş ab"* denen mayinin vitamin ve mineral deposu tanelerini bırakıp sadece suyunu içene de atalarımız bi hayvanı layık görmüşlerdir.
  • karma adlı markanın küçük küçük; bahçeden adlı markanın büyük büyük paketlerde sattığıdır. muhtemelen çok makul ve basit bir açıklaması olan yaşı ile kurusu arasında nasıl bu kadar kalori ve tat farkı olabilir iki meyvenin, sorusunun cevabını da hala bilmediğimi hatırlatır bana bazı bazı.
  • hindistan cevizinin bu hali bağımlılık yapabilir. gerçi etrafımda benim dışımda hindistan cevizi seven de pek yok ama yine de sevenler için şiddetle tavsiye ederim.
  • yaban mersini, kuru kayisi, kuru üzüm ne harika olur $urada tarifini verdigim $ekersiz muffin tarifindeeeee