şükela:  tümü | bugün
 • nuri bilge ceylan'ın yeni projesi. üçlü zirve olarak düşünüldüğünde bir zamanlar anadolu'da, kış uykusu ve ahlat ağacı'ndan sonra nasıl bir film olacak, heyecanla beklemekteyiz.
  kaynak: https://www.sinefesto.com/…-projesi-belli-oldu.html

  edit: kaynak eklendi.

  edit2: birçok kaynakta filmin adı başlıktaki gibi olsa da kültür bakanlığı'nın sinema destekleri listesinde filmin adı "kuru otlar üstünde" olarak geçiyor. moderasyondan başlığın düzeltilmesini rica ederim. uyarısı için @akilli vida ile sarap acan adam nickli arkadaşa teşekkürler.

  kaynak2: https://i.hizliresim.com/v0h1um.jpg https://docs.google.com/…nw7f4dmeuc6fnllhw/htmlview

  edit3: 2022'de vizyona gireceği duyurulmuştur.
  https://www.filmloverss.com/…zleyici-ile-bulusacak/

  edit4: filmin senaristlerinden ebru ceylan, senaryonun basılı halini instagram adresinden paylaştı. filmin isminin "kuru otlar üstünde" değil de "kuru otlar üstüne" olacağı kesinleşti böylece. edit2'deki düzeltmeye gerek kalmadı. görsel
 • ustanın 9. uzun metrajlı filmi olacaktır.
 • merakla beklenmeye başlanan yeni nbc filmidir.
 • acaba 3 saat hangi köyü izleyeceğiz
 • filmin konusu henüz detaylı olarak açıklanmasa da merakla beklemekteyiz
 • iklimler'den bu yana zeynep atakan ile beraber çalışan nuri bilge ceylan' ın, yapımcı atakan'la yolları ayırdıktan sonra çektiği ilk film olacaktır ayrıca. bu değişiklik umarım iyi gelir kendisine.
 • trt ortak yapımı olacak nuri bilge ceylan’ın yeni filmi
 • usta yönetmen nuri bilge ceylan'ın 9. uzun metrajı olan ve oyuncu kadrosunda deniz celiloğlu, merve dizdar ve musab ekici'nin yer alacağı film.

  film, anadolu'da ücra bir köyde zorunlu görevini tamamlarken, istanbul'a atanmayı uman genç öğretmen samet'e odaklanıyor. samet, beklediği atama gelmeyince, saplanıp kaldığı bu kasvetli hayattan kaçma umudunu hepten yitirir. ancak kendisi gibi öğretmen olan nuray ile karşılaşması, karanlık düşüncelerinden ve endişelerinden kurtulmasını sağlayabilir.

  çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak olan film, seyircisiyle 2022 yılında buluşacak.

  edit (30 kasım 2020): ebru ceylan'ın paylaşımıyla senaryonun nihayet basıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

  paylaşımda dikkat çeken üç nokta mevcut:
  1: senaryoda imzası bulunan isimler: nuri bilge ceylan, ebru ceylan ve akın aksu.
  2: filmin ingilizce ismi: on barren weeds
  3: son olarak da en önemlisi "en uzun senaryomuz" ifadesi. filmin süresi kış uykusu'nun 196 dakikalık süresinden bile uzun olabilir.
 • merakla bekliyorum efendim.bildiğim kadarıyla üstadın uzak ve uzak'tan sonraki bütün filmleri cannes'ta yarıştı.bu film için de beklentilerimi yüksek tutuyorum.
 • merakla beklediğim proje. sevgili nbc her filminde farklı bir anlatım biçimini deniyor. bakalım yeni filminde anlatı nasıl şekillenecek.
hesabın var mı? giriş yap