şükela:  tümü | bugün
  • tayyip diye bir arkadaşımıza taktığımız lakap.

2002 yılında tanıştık tayyip'le. başlarda efendi, sessiz bir adamdı tayyip. muhafazakar diye bilirdik evvelince sonra "gömleği falan çıkardım abi. siktir et gel avrupa'ya akalım." falan dedi. arkadaşları da varmış tayyip'in avrupa'da. 2005 yılında gel he gel diye yalvardılar tayyip'e.

neyse biz gittik bunla avrupa'ya. önceleri demokrasi araçtır diyen tayyip sen avrupa'da demokrasi diye diye dolaş amk. hani olum dedim demokrasi araçtı diye, ya abi geçti o işler falan dedi, döndü merkelle muhabbete devam etti.

gel zaman git zaman 2010 yılında avrupadan arkadaşları bu kez tayyip'i ziyaret ettiler, dediler tayyip senin ev de ne güzelmiş gel senin evi avrupa'nın kültür evi yapalım dediler. tayyip kabul etti, bir sene amk evi boş kalmadı lan. para da akıyor tabi her yere inşaat dikmeye başladı tayyip.

önceleri "bak kenks eğer ki zenginleşirsem bil ki haram yemişimdir." demişti tayyip. bakıyorum adam hayvan gibi zengin. dedim tayyip sen hayırdır amk? siktir git lan dedi evden.

2011 yıllarının başlarıydı. eski tayyip yerine değişik bi adam geldi. o barışçıl, sevilen, gömleğini çıkaran adam değişmeye başlamıştı. acayip acayip sözlerle germeye başkadı beni. en son kahvaltıda tartışırken gitti benim büyükler hakkında ayyaş falan dedi amk. sen misin diyen, bir kavga koptu hayret edersin. salonun ortasındaki yıllardır duran gezi adını verdiğimiz akvaryumu yıkıcam yerine alış veriş dolabı yaptırıcam diye tutturdu. dedim tayyip her yer dolap amk yeter. siktir git lan sen evin gelişmesini istemiyorsun piç diyip çıkardı cebinden çakmağı benim yatak örtüsünü ateşe verdi. sonra ben arkadaşa gidiyom dedi kaçtı amk.

bir hafta o ateşi söndürmeye çalıştım, dedim bi gelsin konuşalım. sonuçta olgun insanlarız. tayyip de sakinlemiştir düzelir aramız dedim. demez olaydım... eve geldi surat bir karış, dedim tayyip gel konuşalım, suratıma baktı elini cebine götürdü. bi anda biber gazını çıkardı suratıma sıktı. yerde kıvranırken arkadaşlarını da çağırmış, ağzımı yüzümü kırdılar.

dedim evden çıkayım bari, gittim yanına söyledim, bu evden çıkarsan hainsin olum dedi. izin de vermedi çıkmama. yapıcam dedi oraya avm dolabı, yaparsan sikerim dedim. öyle bir yapıcam ki görürsün hıh dedi gitti. götü yemedi ama yapamadı, arada gidip gelip diyor. neyse aramız kötüydü ama yine de hallettik gezi olayını. bu aralar kira sözleşmesine sardı, lozan gibi kira sözleşmesi mi olur sikerim diyor.

neyse bir gece uyuyoruz. bu beni dürttü kalk dedi. noluyor lan dedim, al dedi bunları gizle. baktım bü sürü ayakkabı kutusu. oha ayakkabı işine mi girdin tayyip dedim. yüzüme baktı bir şey demedi. şöyle bir göz ucuyla baktım içi dolar doluydu. bunlar ne olum dedim? zekat parası siktir et dedi. tayyip dedim, siktir ede ede ev ev olmaktan çıktı keraneye döndü. gittin bi sürü de suriyeli aldın. evde para suyunu çekti götümüze mi sokucaz dedim bunları? üst kata iteledim kanka raad ol haftaya da üst katın anahtarını verecekler, kafamıza göre takılıcaz, diz çöktürdüm piçlere dedi. iyi bakalım dedim, demez olaydım. gitmiş bunun tüm konuşmalarını kaydetmişler. arkamdan neler demişler. bunun bi de muammer diye boyunsuz arkadaşı vardı kulağımdan tutup sikecekmiş falan delirdim amk. dedim tayyip olum sen nasıl böyle bir şeye izin veriyorsun dedim, montaj amk inanma dedi. gitmiş tübit ak diye bi petshoptan da belge almış montaj diye inandırmaya çalışıyor. dedim tayyip durumun kötü senin. olum evimizi dağıtmaya çalışıyorlar farkında değil misin dedi. dedim tayyip kusura bakma sen siktin anasını evin. suratıma baktı hain dedi. saçlarımı yolacaktım, bir adam kendinde hiç mi hata görmez amk ya?

neyse 2 güne evin anahtarını alıcam diyen adamdan 4 ay oldu ses yok. dedim tayyip noldu bizim ev işi, suriye'liler evin anasını sikti salonda ev sahibi gibi takılıyorlar. dünya beşten büyüktür dedi. tarağı yedik dedim.

gitmiş alt kattaki komşunun oğlunun oyuncak uçağını kırmış ne arıyor bizim balkonda bu diye. git kibarca geri ver değil mi amk? sonra bi sürü olay, bi daha gelsin bi daha vururum, sikerim sokarım, herkes akıllı olacak diyor. tayyip diyom olum doğazgazla elektrik faturası adam adına napıon keserse ne sikim yicez? keserse kessin sikerim diyor. gözü dönüyor sinirlenince, rizeli da işte amk. neyse bi ay sonra bi baktım aşağı kattaki adamdan özür diliyor abi kusura bakma bokunu yiyim hep bizim üst kattakiler yüzünden yoksa ben yapar mıyım diyor, adam da uçağı tayyip'in kırdığını gördü ha. göz göre göre yalan söylüyor. neyse dedim yine belli ki sıkıyor.

o günden sonra adını kuru sıkı tayyip koydum. şimdi de alt katın anahtarı bir haftaya bizde diyor. üst katla kavgalı konuşmuyoruz artık. alt katla da küs gibiyiz çin adındaki ev arkadaşı sevmiyor tayyip'i. ben de mal gibi izliyorum hala ses etmedim.