şükela:  tümü | bugün
 • suleymaniye nin meshur kurufasulyecilerinden. http://www.kurufasulyeci.com/
 • 1924'ten beri leziz kurufasülye ve pilavıyla nesilere hizmet veren über fantastik bir mekan. buranın turşusu ve kabak tatlısı da ayrıca mükkemmeldir.
 • iühf yollarını arşınlarken öğle yemeklerimiz için biçilmiş kaftan olan mekandı.

  hala yolum düştüğünde giderim her zaman olduğu gibi herşeyi leziz.
 • kuru fasulyesi gayet lezzetli olan bir mekan, zaten gittiğinizde etrafındaki mekanların doluluk oranıyla kıyaslarsanız anlarsınız. fiyatlar ise çok uygun...
 • bugün süleymaniye camii ziyareti sonrası uğradığım fasulyeci. bir çömlek değil elbette ama sülemaniye camii manzaralı ve bol rüzgarlı bir kurufasulye ziyafeti için güzel bir tercih. bir de ucuz. kuru - pilav - salata - kola 12 lira.
 • arkadaşlarımla ramazanda gittiğim kurufasulyeci. arkadaşım orayı ayarlayınca dalga geçmiştik "bula bula kurufasulyeci mi buldun?" diye. ama gerçekten güzel kurufasulye yapıyorlar. bayağı da doyurucu olmuştu. iftarda gitmemize rağmen boş mideyi tıka basa doldurmuştu. fiyatlar da makul seviyede.

  vedat milor'un da yorumu önemli tabii.
  http://www.vedatmilor.com/…ecilmezikurufasulye.aspx
 • kabak tatlısı bir harika olan mekan.

  kuru fasülyesine gelince; abi tamam güzel yapıyorlar.

  ancak;

  arkadaşlar lütfen abartmayın, kurufasülye meşhur olması gereken bir yemek değil.
  herkesin rahatlıkla yapabileceği bir yemek. 5, 10, 15, 20 hadi bilemeden 100. denemeden itibaren muhteşem lezzete ulaşabilirsiniz.

  gidin (bkz: cağ kebab)ı, (bkz: iskender)i, (bkz: büryan)ı, (bkz: kaburga dolması)nı dışarda yiyebilecek yer arayışına girin. zaten kurunun kralını ananız, eşiniz, siz yapıyorsunuz.

  ayrıca;

  (bkz: gereğinden fazla abartılan şeyler)
  (bkz: nutella)
  (bkz: tuborg gold)
  (bkz: kürk mantolu madonna)
  (bkz: tutunamayanlar)
 • konya'daki takadan sonra yediğim en lezzetli kuru fasulyeyi yapan mekan. süleymaniye'nin heybeti ve harika turşusuyla oldukça beğendim. sadece kedileri biraz sırnaşık ve masaların altından ayaklarınızı gıdıklayabiliyor ama tabi bu işin teferruatı.
 • ismini duyduğumda çok daha küçük bir yer hayal etmiştim. baya baya 30 40 tane masaları var maşallah. eski halini bilmiyorum ama bence sulu sulu gayet lezzetliydi. üstelik fasuli gibi çok pahalı da değil.
 • 5 yıllık üniversiye hayatımın en nadide hediyesi, en güzel lütfudur bana.hele hazırlıkta hergün girerdik girişinde kocaman ''kuru 1 tl'' yazılı kapısından.en soğuk havalarda içerde buğulu camlar bize eşlik ettik kocaman kuru kazanlarının yanında.masaya mutlaka yoğurt , turşu söylenirdi bir de arada kabak tatlısı üstü tahin.sıcak havalarda ise dışarda masalarda gelip geçen turist kafilelerinin yabancı kelimeleri karışırdı sofraya..çok özlediğimi farketttiğim benim için herhangi bir yerden çok çok öte,çok özel ve güzel bir yer.