şükela:  tümü | bugün
  • avrupa birliği devlet ve hükümet başkanlarının 17 aralık 2004 tarihli zirvesinde aldığı karar doğrultusunda 3 ekim 2005 tarihinde yapılan katılım konferansı ile önümüze konulan avrupa birliği müktesebatına uyum için elimize verilen çerçeve belgesinde yazılı 35 başlıktan birisidir. (bkz: #8305554)

    9 kasım 2005 tarihli ilerleme raporunda kurumlar ile ilgili bir eleştiri öngörü yoktur.
  • "arapların (...) ikinci "hastalığı", istikrarkurumlar inşa edememeleridir.
    istikrarlı ve kabul gören kurumların bulunmamasının, özgürlükler üzerinde de belli sonuçlara yol açması kaçınılmazdı." amin maalouf- les croisades vues par les arabes
  • yaşamınızdan en yaşamsal olanlar dışında tüm kurumları çıkarın. girmek kolay, sözleşme sonunda çıkarmamak için binbir takla atıp çileden çıkarıyorlar. en önemli kurum su kurumu, insan susuz yaşayamaz. diğerlerini de kurumdan değil, bireysel olarak sağlayın.
  • doğası gereği görünmezlerdir. kimse, roma imparatorluğu'nu veya ispanya krallığı'nı görmemiştir. gördüğümüz şey, gücün kullanıldığı yer olan binalar, arazideki istihkamlar, haritalardaki çizgiler, uçuşan bayraklardır. böyle görünür temsillere bakıp temsil ettikleri şeyin de var olduğunu farz ederiz. askerler, roma adına savaşa gittiklerinde veya bakanlar ispanya adına antlaşma imzaladıklarında bu görünmez varlıkların konuşup hareket edebildiklerini kabul etmeye hazırızdır.
hesabın var mı? giriş yap