• cep telefonları için alınan özel tüketim vergisi de geçici idi,
    deprem vergileri de geçici oalrak başlamıştı...
    boğaziçi köprüsü yapılırken, maliyetini karşıladıktan sonra ücretsiz olacak denilmişti,
    üçüncü köprü ve körfez köprüsü yapılırken de cebimizden beş kuruş çıkmıcaktı,

ikinci köprünün yeni takında da zaten ücretlendirme falan olmucak...

göz göre göre yalan söyleyen yöneticileri seçen bu halkın vizyonunu a.... koyayım ben. hepsi herşey müstehak ona.
  • ahahahah şu ülke tarihinde varlık vergisi hariç hangi vergi geçici olmuş ki (ki onun amacı da gayri müslimlerin mallarına el koymaktı) bu geçici olsun. 3 ay sürecek ohal bile 1.5 senedir devam ediyor... kendini karşılayınca ücretsiz olacak köprüler mi dersin, deprem vergisi mi dersin, ötv mi dersin. hala geçiyor hala geçiyor.
  • levent kırca mizahına uygun bir geçicilik içeren haşırt dı blekbord.
  • geçici olarak getirilmiştir.
    " kurumlar vergisini 3 yıllığına 18-19-20 yılları için yüzde 20’den 22’ye getiriyoruz geçici olarak."

geçici olarak getirilen diğer vergiler gibi olmasın sonra.
    http://arsiv.ntv.com.tr/news/239328.asp
  • binali yıldırım'ın kendisi geçici getirdiği vergi kalıcı olacağı için dikkate alınması gereken zam.
  • arkadaş, halk yüksek vergilere tepki gösterdi de bu vergiler sözde geri çekildi ya;

lan geri çekilmeden önce bu kurumlar vergisi artışı sadece banka ve sigorta sektörü içindi, paket bir geri geldi: hoop genele dönmüş.

sonra "mtv %40 çok" diye de itiraz edildi, 1300-1600cc arası değeri 40.000 tl altı olan araçlar hariç neredeyse tüm araçlar için yeni vergi %50.

olum biz mi yanlış itiraz ediyoruz, bunlar mı inadına yapıyor, nasıl bir iş bu lan? :)
    bir teyze gidip maliye bakanlığı'nın önüne mi sıçtı nedir bu iş?
  • kurumlar vergisi ödemediği için sevinenler üretim/hizmet tarafında maliyet arttırıcı/kazanç düşürücü her şeyin son tüketiciye yansıtıldığından habersiz gibi konuşuyorlar.

şirketler hedef net kar için fiyat arttırmaktan geri durmaz sanıyorsunuz değil mi? yine zincirin son halkası olarak zarar gören sen olacaksın.
  • ulan kurumlar vergisini sanki halka yansımayacak gibi gösteriyolar ya bi de deli oluyorum.

o vergiyi artırdığın her bir kurum kendisine yansıyan vergi zammını halka yansıtacak, sanki kuruma giren çıkan var.

bütün sektörlerin bütün ürünlerinde en iyi ihtimalle %2 lik zam yaptım demek gibi bişey bu, millet de alkışlıyo..
  • şirketler maliyetine yansıyan her birimi ziyadesiyle müşteriden çıkarttığı için giren yine halka olacak.

sonuçta çok da şey yapmayın yani.
  • vergiyi yapılmasını istemediğin şeye koyarsın. buna rağmen yapan adam da vergisini öder. temel mantık budur.

mesela hız sınırı koyarsın, araçlar 120'yi geçmesin dersin, geçene 250 lira vergi cezası kitlersin. ya da ithal araba alınıp, yurtdışına döviz kaçmasın dersin, ötv koyarsın.

bu verginin amacı da türkiye'de şirket açılmasın. açılanlar da kar etmesin. kapansın falan demek ki.
hesabın var mı? giriş yap