şükela:  tümü | bugün
 • vay efendim şöyle kurumsalız, böyle kurumsalız; servisimiz dağlardan aşar, yol ücretimiz, full akbilimiz, ceviz ağacından masalarımız, akağaçtan sandalyemiz, gül ağacından bağlamamız var; ve biz çok yoğun, çok esnek çalışırız diye böbürlenmekteyken mesai saatlerini aşarak çalışmanın karşılığının da ücret dahilinde olduğunu yüzü kızarmadan ifade edebilen şirketlerdir. iş kanunu vs. bunlar için önemli değildir, aslında böyle bir şeyden haberleri olsa belki de önemli olacaktır.

  bacandan içeri kurum dökülünce kurumsal olunmuyor anam, çok yanlış anlatmışlar size.
  öyle dandirik ingitürkçe telaffuzlarla da olunmuyor,
  hele ki randevu saatinden 45 dakika sonrasına görüşmeye alıp 10 yıl öncesinin klasik formlarını doldurtup, kıdemli uzman sınıfındaki kişiye sıfır tecrübe ik çalışanını yem etmekle de hiç olmuyor. öperin :)

  not: karakter sırıırlamasından dolayı başlık düşük cümle olmaya yaklaştı idare ediverin.

  ayrıca (bkz: hem fakir hem şeyi büyük)
 • (bkz: vestel)
 • fazla mesaiyi zorunlu tutuyorsa sorun. aslında kanunlara göre cezai yaptırımları bile mevcut ama bazılarının bahaneleri, "işlerini fazla mesai ücreti alabilmek için aksatıyorlar" oluşudur.
  bu sebeple iş gerçekten aksasa da mesaiye kalmam.

  ayrıca bunu zorunlu kılan varsa ve götü yiyorsa çıkarsın. yaşım genç açarım davamı beklerim.
 • türkiye'deki bütün inşaat şirketleri. şantiyelerde iş güvenliği diye zarıl zarıl bağırıp çağıranlar gelip arada baksınlar mühendis, tekniker, kalfa, işçi kaç saat çalıştırılıyor diye. devlete ihbar yapsan ne fayda, umurlarında değil. şantiyede çalışıp fazla mesai alan varsa tebrik ederim gerçekten.
 • işiniz kurumsal şirketin satış tarafı ise, işte tam kendisidir.
 • (bkz: arçelik)
 • çalıştığım banka.

  nickimden tahmin edilebileceği üzere müfettişim. çılgınlar gibi mesai yapıyoruz. ama fazla mesai ücreti denen bir şey yok. bize yok daha doğrusu. diğer birimlere, şubelere var.

  yargıtay zamanında bir karar vermiş. müfettiş kendi mesaisini kendi belirlediği için fazla mesai ücreti almaya hak kazanamaz diye.

  ulan ben kendi mesaimi kendim belirleyemiyorum ki? sabah 9'da işte olmak zorundayım. akşam artık kaçta çıkarsam. kendim belirlesem 10-11 gibi giderim, 7-8 gibi çıkarım mesela. ya erken gider, erken çıkarım falan.

  anlayacağınız, ömrüm karşılıksız fazla mesailerle geçiyor.
 • ödeyeni yazsanıza. şirketi batırırsam, iş başvurusu yapacağım.
 • is akdinin haklı nedenle feshi sayılacak eylem. işçi noterden ihtar çekip isteyebilir . ödenmez ise haklı nedenle fesihtir.