şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biri bu hayat pahalılığını durdursun. artık kuruyemiş te lüks oldu!

  link altta ama boşuna tık kazandirmayin süper uber yepyeni hükümet yalayıcı gazeteye.

  kopyala yapıştır

  "ramazan ayı yaklaşırken, kuru yemiş fiyatları tavan yaptı. incir, antep fıstığı ve bademin fiyatı neredeyse yüzde 100 arttı.

  tüm islam alemi, 15 mayıs’ı 16’ mayıs’a bağlayan gece sahura kalkacak. ramazan ayında sahurda ve iftarda yemek sonrası en çok tüketilen yiyeceklerin başında gelen kuru yemişlerde fiyat bu sene iyice arttı. iftar sofralarının vazgeçilmezi olan hurmada yaklaşık 10 liralık bir artış yaşanırken, incir, antep fıstığı ve badem de ise fiyatlar neredeyse yüzde 100 yükseldi.

  acve hurmasının kilosu 110 lira

  bu seneki hurma fiyatları hakkında bilgiler veren aktar recai doğanay, “piyasalarda bir dengesizlik söz konusu. dışarıdan gelen hurma grubunda biraz artış var. fiyatlara geçen yıla oranla 10 lira gibi bir zam geldi. dalda satılan tunus, iran, ırak, safavi, suavi, medine mebrum, meşruk gibi 30’a aşkın hurma çeşidi var. bunlardan en pahalısı acve hurması. acve hurmasını daha çok sağlık açısından ve dini boyutuyla satın alıyorlar. çekirdeğinde allah’ın 99 adı yazdığı rivayet ediliyor. acve hurmasının kilosu 110 liradan satılıyor. ramazan’da ise en çok medine mebrum hurması satılıyor. kilosu ortalama 50 liradan satılıyor. en ekonomik hurma ise iran hurması. kilosu 10 liradan satılıyor" dedi.

  antep fıstığı, badem ve incir zam şampiyonu

  geçen seneye oranla oldukça zamlanan kuru yemiş çeşitleri hakkında da bilgiler veren doğanay, “ramazan’da tüketilen kuru yemiş fiyatlarında da bir dengesizlik söz konusu. kayısının kilosu 25 tl. incir bu sene çok yüksek fiyatta seyrediyor. geçen sene 20 tl olan kuru incirin kilosu bu sene 45 tl’ye çıktı. dağ inciri dediğimiz incire 25 lira gibi bir zam geldi. kuru üzümün fiyatı değişmedi. kilosu 19 tl’den satılıyor. badem gibi ithal ürünün fiyatı geçen sene 30 liraydı, bu sene 45 liraya çıktı. antep fıstığında büyük bir artış var. antep fıstığının içinin fiyatı geçen sene 100 tl’ydi, bu sene 200 tl’ye çıktı. fındıkta kilo değişmedi. kilosu 30 liradan satılıyor” diye konuştu."

  http://www.hurriyet.com.tr/…uzde-100-artti-40830509
 • götlerine buzlu badem sokabilirler, artık marjinal onlar.
 • kaju 130
  ceviz içi 80
  badem 90
  antep 60
  kabak çekirdeği 25
  karışık (fındık, yer fıstıgı, badem,antep) 75
  çekirdek 18
  leblebi 23
  uçan fiyatlardır. maç izliyoruz, biraz kuruyemiş alalım dedik, girdi bademler götümüze.
 • karadenizlilerden 10 tl'ye aldıkları fındıkları 75'e mi satıyorlar hahahahahahahahahahahahahananannnanhahahahahahahahha.hortum verin orospu çocukları.
 • karışık kuruyemiş tabaklarında üvey evlat muamelesi gören çekirdek ve leblebiyi bile mumla arayacağımızı gösteren olaydır.

  teşekkürler akp.
 • normalde kuruyemişleri oturup tabak tabak yiyemiyoruz zaten de ulan ağız tadıyla bi çekirdek çitleyip goygoy yapıyorduk o bile pahalandı.
 • karışık kuruyemiş alırsanız ayrı ayrı aldığınız kuruyemişe göre daha fazla vergi ödersiniz. karisik çerezde vergi oranı %18, ayrı alınan çerez ise %8 kdv içerir.

  ayrı ayrı alıp karıştırmak daha akıllıca olur bu durumda
 • kajunun akibetini merak ettim bitcoinle satılıyor herhalde artık bu pezevenk.