şükela:  tümü | bugün
  • pek çok ilginç konuyu (zaman, evren, evrim, borsa, vs.) video, infografik vb. görselleştirme teknikleriyle anlatmayı görev edinmiş bir ekip. youtube kanalları ve websiteleri mevcuttur.
  • alm. kısaca
  • ışidle ilgili bir video hazırlamış bir ekip.
  • mükemmel ötesi anlatım tekniğine sahip organizasyon.
  • youtube kanalı. eğlenceli, öğretici, tabu yıkıcı...

irem derici kadar iyi değil belki. veya balıkesir'in eşekleri kadar.
  • çok şahane bir yutup kanalı. animasyonlar, derinlik, anlatım ve o kadar kısa sürede bayaa şey anlatabilmesi takdire şayan.
    (bkz: https://www.youtube.com/user/kurzgesagt/videos)
  • ayda ortalama 1 (bir) vidyo çıkaran kanal. mutlaka takip edilmeli.

son günlerde türkiye'deki nükleer enerji tartışmalarının üzerine, tesadüfen, nükleer enerji ile ilgili 3 video birden yayınladılar.

önce bu
    sonra da bu ve bunu izlemelisiniz.
  • favorim what is life videosudur. ekip, aynı isimli kitabın yazarı erwin schrödinger' e de selamlarını çakmayı unutmamıştır.
    müziğinden, kurgusuna oradan animasyonuna "on numara beş yıldız", bu yazı bitmeden, hemen şu anda açın ve izleyin.
    "almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım" kafa yapısı sonucu benimsedikleri "quality over quantity" mottosu sebebi ile ayda bir video yayınlamaktadırlar. hem üzücü hem de sevindirici bir durum.
  • inceledikleri konuları daha kapsamlı inceleyen onlarca belgesel olsa da yaptıkları animasyonlarla içeriklerinden bağımsız olarak şahane işler çıkarıyorlar.

işleri büyütüp bağış kabul edecekleri zaman büyük bir meblağı gözden çıkarmayı düşünüyorum.
  • çok başarılı animasyonlara sahip, amazon tarafından desteklenen(objektifliğini sorgulamama neden oldu) gençler. almanlar fakat sadece isimleri alman. hazırladıkları animasyonlar ingilizce ve her saniyesi bilgi yüklü, kurzgesagt; izlemeye değer.