şükela:  tümü | bugün
 • başarılı bir synthesizer markası. ne yazık ki genelde sadece bir kaç tür seste başarılı olabiliyor.
 • k2000 modeliyle ünlü olmuştur.
 • (bkz: ray kurzweil)
 • pc88 modeli halen viyana senfoni orkestrasında standart. synth* olarak kullanılmaktadır.
 • dünyanın * en iyi klavyelerinin markası. seslerin gerçekçiliği, doğuşkanlarının tınıları ve yaratıcılığınızı zorlayan özelliklerle tam bir müzik istasyonu.
 • pc3 serisiyle, dünyanın açık ara en iyi klavyesine imza atan çılgın firma

  kurzweil klavyeler, bünyesindeki tonların doğallığı ve dinamiğiyle öne çıkar. bunun yanı sıra üzerindeki efekt işlemcisi, tonları şekilden şekile sokar, ütopik görünen işlemleri şıp diye yapar. ayrıca akla gelebilecek her parametrenin her şekilde kontrolü mümkün olduğundan, rack ler dolusu cihazı parmağınızın ucunda oynatmanıza imkan sağlar ki üreticileri bu yüzden kendisini "master controller keyboard" olarak adlandırır.

  pc3 serisinde artık çok oldukları bir özellik de aynı anda 16 arpej çalabilmesidir.

  rakiplerinin aksine ultra sade bir kontrol paneli ve çok da büyük olmayan tek renkli bir ekranı vardır. lakin bunlarla, rakiplerinin ürettiği cihazların hepsinin bir araya gelip yapamadığını birkaç butonla yapmanızı sağlar.

  ha bir de kullanılabilecek efekt sayısı sınırlı olmasına rağmen, o anda hangi sesleri kullanıyorsanız, anında o sese ilişkin efektleri uygulayarak, optimizasyonun dibine vurmuşlardır.

  ayrıca bulduğum ilk 6 bin tl'yi kendilerine takdim edeceğim firmadır.
 • iki adet hoparlörüne sahip olduğum firmadır kendileri, orta boy bir odada mahallenin muhtelif yerlerinden duyulabilecek kadar yüksek ses vermekteler kendileri onboard ses kartı ve maksimum sese ayarlandıklarında.
 • ne kadar iyi olduğunu bildiğim halde uzun zamandır göz ardı ettiğim klavye üreticisi.
  akustik piyano, elektrikli piyanolar ve hammond tarzı drawbarlı organ seslerini bir arada toplayıp üçünü de sandığımdan daha başarılı şekilde taklit eden firma.

  genellikle tuşeleri iyi ve tonları yumuşak. 7 oktavlı bir modelinde akustik piyano sesine çok yaklaşıyorsunuz. tabii ki en zor olanı bu ancak kurzweil dinlediğim en başarılı dijital piyanolardan biri bu konuda.

  rhodes ve wurlitzer gibi elektrikli piyanoların modellemeleri çok iyi yapılmış ve yine aynı piyano tuşesine yakın tuşları sayesinde karakteristik bir elektrikli piyano tonu oluyor (tabii ki gerçek rhodes gibi değil ancak profesyonel kayıtlarda bile kullanılabilecek derecede iyi bir tınıya sahip)

  en çekici gelen özelliklerinden biri de pek çok stage piyano modelinde organ tonlarında drawbarları ayarlayarak tonu değiştirebiliyorsunuz ve karakteristik bir hammond tonu elde etmenizi sağlıyor (bu pek çok klavyede arayıp bulamadığım bir özellik, casio'nun birkaç modelinde ve roland vk-8 gibi organ modellemeleri dışında bulamamıştım)

  ata akdağ, özgür ulusoy gibi sevdiğim klavyecilerin kullandığı bir marka olan kurzweil çok çekici geliyor ancak hala fender rhodes aklımı çeliyor.
 • gereksiz sayıda 88 tuşlu alet üreten firma. aynı üretim döneminde pc3a8, pc3k8, artis, forte, sp5-88 buna örnek gösterilebilir. bunların içerisinde artis ve forte nin 61 ve 76 tuşlu versiyonları yoktur ve aynı tuşeyi (keybed) kullanır.
 • geçen sene pc3le6 modeline sahip olduğum lakin hevesimi kursağımda bırakan firmadir.

  maalesef pc3le serisinde kronik olan "blinking problem" benim de başıma geldi. konuyla ilgili (bkz: bor muzik) "yaa onu biz tamir ederiz ama yine olur, şu parçaların değişmesi lazım " gibi son derece isteksiz bir açıklama yaptı.

  support a tekrar yazdım, duruma göre bir rezalet başlığı acabilirim.