şükela:  tümü | bugün
  • ozgurum ama ku$ kadar deil .. istiyorum bazen boyle kanatlarimi cirpip
    bi anda butun pisligin icinden cikip gitmek filan ...
  • hayal
  • özgürlüğü kısıtlayan bi tanım. özgürlük 'herhangi bişey gibi olmamak' ile başlar bence.
    kaldı ki, kuş ne kadar özgürdür acaba?
    kuş özgür müdür?
  • bazi seyler rayina oturdugunda insan hisseder bunu. ataturk dahil:

"istanbul’da cereyan eden durumdan, yapılan teşebbüslerden, bilhassa durumun ciddiyetinden ve fecaatinden milletin haberi yoktu. istanbul’da oturup milleti haberdar etmek imkânı da kalmamıştı. böylece yapılacak şeyin istanbul’dan çıkıp milletin içine girmek ve orada çalışmak olduğuna karar verdim.

bunun yapılmasını düşündüğüm ve bazı arkadaşlarla münakaşasını ettiğim sırada idi ki hükümet beni ordu müfettişi olarak anadolu’ya göndermeyi teklif etti. bu teklifi 30 nisan 1919 tarihinde memnuniyetle kabul ettim.

ne âla şey, talih bana öyle olumlu şartlar hazırlamıştı ki kendimi onların kucağında hissettiğim zaman ne kadar mutluluk duydum, tarif edemem.

bakanlıktan çıkarken heyecanımdan dudaklarımı ısırdığımı hatırlıyorum. kafes açılmış, önümde geniş bir âlem vardı. kanatlarını çırparak uçmaya hazırlanan bir kuş gibiydim."
  • her arabanın üzerine rahatça sıçma özgürlüğünü beraberinde getirir.
  • ağlaya ağlaya gittiğin işten istifa ettiğin gün hissettiğin duyguyu yansıtan deyim.
  • pencereden bakiyordum az once. iki marti ciftlestiler. baya izledim. hic umursamadim acaba rahatsiz olurlar mi diye.

isleri bittigi gibi ucup gitti hayvanlar. iste dedim. ozgurluk bu olsa gerek. orgazm keyfini ucarak yasamak ve sirtini donmek yada sarilmak zorunda kalmamak..
  • an itibari ile olduğum durumdur...mutluluğun insanda bıraktığı histir.