1. "bir karga bir kediyi öldüresiye bir oyuna davet ediyordu. hep böyle mi bu?
    bir şeyden kaçıyorum bir şeyden, kendimi bulamıyorum dönüp gelip kendime yerleşemiyorum,
    kendimi bir yer edinemiyorum, kendime bir yer.'.. kafatasımın içini, bir küçük huzur adına
    aynalarla kaplattım, ölü ben'im kendini izlesin her yandan, o tuhaf sır içinden! paniğini kukla yapmış
    hasta bir çocuğum ben. oyuncağı panik olan sayın yalnızlık kendi kendine nasıl da eğlenir.niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına
    niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına niye kimselerizin vermez yollarıma kuş konmasına?
    öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna"
    (bkz: nilgün marmara)
  2. nilgün marmara'nın pek güzel bir şiiridir. daha derli toplu hali için;

bir karga bir kediyi öldüresiye bir oyuna davet ediyordu. hep böyle mi bu?
    bir şeyden kaçıyorum bir şeyden, kendimi bulamıyorum dönüp gelip kendime yerleşemiyorum, kendimi bir yer edinemiyorum, kendime bir yer...

kafatasımın içini, bir küçük huzur adına aynalarla kaplattım, ölü ben’im kendini izlesin her yandan, o tuhaf sır içinden! paniğini kukla yapmış hasta bir çocuğum ben. oyuncağı panik olan sayın yalnızlık kendi kendine nasıl da eğlenir.

niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına?
    niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına?
    niye kimseler izin vermez yollarıma kuş konmasına?

"öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna" bir çocuk demiş.
  3. ilk olarak yavuz hırsız * sayesinde duyduğum harika ötesi şiir. sözleri o kadar güzel ki bir kez okumak ya da duymak yeterli etkilemesi için. tabii bir kez okuyunca da devamı geliyor muhakkak. iyi bir şiir okuru olmadığım için bugün duymuş olmak benim eksikliğim olsa da, öğrendiğim için çok mutluyum bu şiiri.
  4. odtü matematik bölümü önünde görülmüştür.
    varsın tüm hayallerimiz gerçek olmasın, duvarlara şiirler yazıldı bir kere.
  5. alkolün yerini çayla doldurmaya çalışan şakirtlerin açmış olduğu yeni bir akım. günden güne büyüyen bu akım söz konusu şiiri ve daha nicelerinin bokunu çıkartmıştır kanaatimce. yapmayın etmeyin allasen.
  6. niye izin vermiyorsun yoluna kuş
    konmasına?
    niye izin vermiyorum yoluma kuş
    konmasına?
    niye kimseler izin vermez yollarıma kuş
    konmasına?
    öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna.
  7. "niye başkalarının yerine
    başkaları konsun?
    bir deli gülmüş o
    geçecek.
    niye tanrı kıskaç sayılsın?
    bir cılız orman o
    geçecek."

diyen bir kadın demiş. ne de güzel demiş.

leyla'sını, mecnun'unu bilmem de daphne'sine seslenen apollon'dadır sırrı bence.

kuş koysunlar yoluna hakkında bilgi verin