şükela:  tümü | bugün
  • şehir merkezinden uzakta yaşayanların, otomobil ve insan seslerinden,günlük hayatın koşuşturmasından ve telaşından uzakta, sabah uyandığında açık pencereden gelen kuşların sesleri,cıvıldamaları ve kanat çırpınışları arasında mis gibi kokan havayı soluyarak uyanmaları.bundan güzel bir şey olamaz...
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • sabah sabah kus sesleri dinletisi.
  • karga ve saka ikilisinin iğrenç düeti yüzünden bu sabah erken vakitte başıma gelen durum.
  • evinde çeşit çeşit kuş besleyenler için alışıldık bir durum.sıkılınca da kafesin tepesine koyu renk bir örtü örtüp kuşu sustururlar.
  • rüyada blokflütle kuş sesi çıkarma grafiğine bakarken karşımdaki insanın durmadan hu huu hu huhuuhu sesi çıkarması sonucu uyanıp; uyku sersemi, aklımda hala blokflüt "alt kat mı üst kat komşu mu çıkarıyo bu sesleri, susmaları için tavana mı, yere mi vurmam lazım" diye düşünürken 2 paçoz kumrunun pencerenin önünde olduğunu farkedip bir anda sinir içinde ayılmam, zaten sevmediğim kumrulardan iyice tiksindirmiştir beni. hoş bişey değildir kuş sesiyle uyanmak.
  • insanın güne neşeli başlamasını sağlayan güzel bir hadise. ama tatil günüyse ve kuşlar yüksek volümdeyse sinir bozucu olabiliyor.
  • sabahın ilk ışıklarına eşlik eden cıvıltılarla, mutlu ve huzurlu bir şekilde uyanmaktır.
  • teoride huzurlu bir hadisedir. ancak bu guzel sesi cikaran arkadaslar balkon panjurunuza yuva yapmaya başladılarsa pratigi o denli guzel olmuyo.
  • doğanın şiiridir duyduğunuz.