şükela:  tümü | bugün
 • sevgili yazar arkadaşlarım;
  bu yazıyı dikkatle okumanızı, bu olayda mağdur olan masum ve haklı insanlar için elinizden geldiğince destek olmanızı rica ediyorum.

  olay ekim 2014 de kuşadası sanayi sitesi karşısında bir avm inşaatının yaptığı harfiyat çalışması ile başlıyor. tepe bir alanın yol ile buluştuğu alanda yapılacak olan avm ye alan açmak için koca tepe yontulmaya ve toprak taşınmaya başlıyor. bu süreçte tepenin üstünde bulunan özgün sitesi, dergah sitesi ve mücella emgin sitesi ile caminin de bulunduğu yaklaşık 200 konutun bulduğu siteler tepeden aşağıya inşaat alanına doğru kaymaya başlıyorlar. evlerde çatlaklar oluşmaya başlıyor. bunun üzerine kuşadası belediyesi tarafından kasım 2014 de 120 ev güvenlik nedeniyle mühürlenerek aileler evlerinden eşyalarını dahi almadan acil olarak tahliye ediliyorlar.

  kasım 2014 de başlayan bu süre eylül 2018'e gelinmesine rağmen çözülmüyor ve mağdur olan bu 120 aile aşağıdaki linklerde de göreceğiniz üzere üstün bir gayretle hukuksal haklarını aramalarına rağmen hiçbir ilerleme kaydedemiyorlar. bu süreçte mühürlenen evlere hırsızlar girip insanların tüm özel eşyaları ve anıları da çalınıyor.

  daha da kötüsü insanlar haklarını ararken itilip kakılıyor bazı ev sahipleri bu süreçte ölüyor bazılarının evlilikleri bitiyor bazıları hastalıkla mücadele ediyor. kısacası bu insanlar yıllarca biriktirip kazandıkları parayla yaptıkları evlerini kaybetmiş gözüküyorlar. mahkeme hakim bekliyor, sigorta şirketleri 3. şahısların suçu avm inşaatına dava açın diyor, davalar açılıyor fakat her zaman olduğu gibi güçlüler haklılardan üstün çıkıyor.

  sonuç olarak haklı olan yine kaybediyor.

  lütfen bu facebook sayfasının beğenin inceleyin ve paylaşın bu sayfada insanların 4 yıllık mücadelelerine şahit olacaksınız.

  https://www.facebook.com/mucellaemginsitesi

  olayın ilk günleri 2014
  https://www.youtube.com/…=jqbdpljnolc&feature=share

  mağdurların aydın büyükşehir belediyesinden kovulmaları
  https://www.facebook.com/…t/videos/447654752084631/
  basın açıklaması 2016
  https://www.youtube.com/…=j_glf4iyt4y&feature=share
 • belediyenin acilen mahkemelerle birlikte el atması gereken rezalet.
 • (bkz: sadece türkiye'de yaşanabilen olaylar)
  ne yazık ki olay sosyal medyada geniş çaplı yer bulmadığı sürece belediyenin kılını bile kıpırdatmayacağı olaydır.
  umarım mağdur aileler haklarına tazminatları ile beraber kavuşurlar kısa zamanda.
 • her geçen gün ülkeden daha da tiksiniyorum. rezalet gibi rezalet. bu ülkede adalet aramayacaksın ciğer söker gibi alacaksın başka dilden anlamıyoruz.
 • ya kalitesizlikte dünya markasıyız be.
  ulan bir tek biz mi başka binaların arasına yeni inşaat yapıyoruz? niye sürekli dandik sonuçlar alıyoruz istikrarlı şekilde?
 • tanım: belediyenin pişkinliğidir.

  konu cimer’e taşındı mı?

  yazacak başka birşey bulamadım. vahim bir durum. konuyu yukarıda tutmak amacıyla yazıyorum.
 • konunun özeti ;

  "mağdur 120 aile hukuksal haklarını aramalarına rağmen hiçbir ilerleme kaydedemiyorlar" ülkemizde malesef para > hak ve hukuk..

  olayın öznesinde 120 aile var, 3 kişilik aileler olduğunu düşündüğünüzde 360 kişi eder, sanırım kuşadası belediyesinin olayı dikkate alması için minimum 500 kişinin evsiz kalması gerekiyor.

  tanım : ülkemizde insana verilen değerin göstergesi olaylardan biridir.
 • peki ne oldu şimdi bu insanlara? bunu dümdüz soramıyor mu koca ülkede kimse?
 • up
 • rezalet gibi rezalettir amk 10/10 insanların birikimini hatta anılarını çalmak nedir siz nasıl insansınız hayvanoğlu hayvanlar bu ülkede namusluyu namussuza köle yapıyorsunuz lanet olsun böyle düzene