şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kusmak)'tan cok daha kotu igrenc bir hal.. vucudunuzun zehirlendigine canli yayindan $ahit olursunuz ve bunu engelleyemezsiniz sindirirsiniz o zehiri..
  • rahatsız edici maddeleri dışarı atamamk. (bkz: kabus)
  • gıda zehirlenmesindense sonuç diyare alkolun fazla alınmasındansa sonuç alkol komasidir..parmak yöntemi denenebilir..kendi parmağınız kusturmazsa başkasının ki kesin kusturur
  • (bkz: kusasım var)*.
  • kusulacak birsey olmadigi anlardaki eylemsizlik, -amamak hali. bu durumlarda once mideye madde girisi saglanip kusulunulmalidir. ha bir de nane limon karisimi onerilir, ama sekersiz ve tadi buruk olmalidir; aksi halde kusamadan iyilesiverirsiniz.
  • içinzde hiçbir zaman sizden ayrılmayacak gibi gelen bir yakıcı su kütlesinin bulunması ve umutsuzca sabahın ya da uykuya dalınacak bir anın beklenmesi durumunu yaratan ciddi sağlık sorunu. içinizde patlar her bir şey:(
    klozet ve bir arkadaş (saçlara kusmuk değmesin diye tutar ama...)... o duruma göre steril olan bu ortamda içilen içkinin haddi hesabı kaçtıktan sonra bulunuluyor ve icraata geçilemiyorsa bu sorun "var" demektir. ayık kafaylayken ne kadar ağlansa dövünülse yeridir zira sarhoş ve kusamazken uçarsınnnn. (bkz: online zehirlenme)
    sonuç=kusmuk musmuk yok, no kusmuk!:(( (bkz: iğrençleşmek)
  • anlatmakla anlaşılamayacak, ancak aynı dertten muzdarip insanların anlayabilecekleri durumdur.

(burdan sonrası biraz pis olacak ama durum da pistir)

midenizin fırıl fırıl döndüğünü, boğazınıza dayandığını, " son bir gayret et sen de ben de kurtulalım" dediğini hissedersiniz. ama olmaz işte, kusamayan insanlarda bünye o son gayreti bir türlü gösteremez.
    nane-limon, naneli sakız, derin nefes alıp vermek vb.bilimum şey yapılır. ancak hiçbiri kusmanın yerini tutmaz.
    şairin "ağlasam geçer biliyorum, ağlanmıyor" dizelerindeki gibi kussanız geçer bilirsiniz ama kusamazsınız işte elinizde değildir. saatlerce, çaresizce, midenizin normale dönmesini, olması gereken boşluğa yerleşmesini beklersiniz.
    eminim psikolojik bir açıklaması vardır bu kusamama durumunun. belki de hala bilemediğim bir sebepten bilinçaltı vücuda direnir, içindekini bir parçası zanneder, salıvermek istemez, bilemiyorum.

sonuç olarak azaptır, azap. kim der ki kusabilmek dünyanın nimetlerindendir diye. *
  • 3 gündür üzerimde olan lanet. öyle bir şey ki geceleri uyuyamıyorum. kussam rahatlayacağım, biliyorum ama olmuyor. ne nane limonlar ne sodalar içtim, bir fayda etmedi.

not: o 1 litre kolayı içmeyip orta boy dublex pizzayı ve büyük boy ruffles'ı yemeyecektim. aah ah.
  • ya bu olayîn bir çözümü yok mu.atomu bile parçalayan bilim adamları nerede.

not:ölüyorum be sözlük
  • çözümü bir daha tekila ve tekila içeren kokteyller* içmemektir.