• yarasanın dışkısı da bu gruba dahil edilebileceği için iyi bir gübre.
  • asit etkisi yaptığından araba boyasına zarar veren maddelerin başında yer alır.
  • kafasına düşen kişiye şans getirdiğine inanılır.
  • antep fıstığı yapımında ben düşmüş antep fıstığı kullanılmaz. buna göre daha aromalı ürün olan . kuşboku antep fıstığı ıç yapımında kullanılır. kuşboku antep fıstığı aynı zamanda yeşil içlidir. iç antep fıstığı tüketiminde yeşil ıçli olma önemlidir. kuru kırmızı ve sert kabuğundan ayrılan ıç meyveler önce bozuk, ezik ve zararlı tahribatına uğramış olanlar seçilerek ayıklanır. ayıklanmış ıç meyvelerin yeşil görünüm kazanmaları için ıç meyvenin dış kabuk zarları soyularak çıkarılır. zarı soyulmuş meyveler dış etkenlerden daha kolay etkilendiği ıçin muhafaza ve korunmaları daha fazla özen gerektirir. iç meyve zarının meyveden kolaylıkla soyulması için dış kırmızı kabuğun soyulması işleminde olduğu gibi, bunu da tohum zarının ıslatılması gerekmektedir. tohum ıslatılması 110-120 derecedeki buharda 5-6 dakika bekletmekle sağlanır. yumuşatılan ıç meyveler özel yapılmış geniş yüzeyli eleklere serilerek kurutulur. havalandırılan ve soğutulan meyveler lastik merdaneler arasından geçirilerek gevşek bir hale gelen meyve zarı soyulur. soyulan zarların meyvelerden ayrılması titreşimli eleklerle olur. üst üste konmuş eleklere serilir ve sıcak hava ıle kurutulur.
  • bir kişinin başına düştüğünde o kişinin şanslı olduğuna inanan suserlere sesleniyorum izmit yürüyüş yolunda bi tur atın kesinlikle şanslı olacaksınız.
  • boz antep fıstığın gaziantep'te bilinen adı. hasat zamanı toplanan ve tablalarda satılan kırmızı kabuklu taze fıstığın aksine boz olanlar bekletilir ve dalında kurutulur. fıstığın bu türü tatlıcılık sektöründe kullanılır ve gaziantep baklavasını özel kılan detaylardandır zira yağ oranı yüksek bu fıstık baklavaya yöreye özgü sade yağ ile birlikte nefis bir aroma verir. gaziantep'te argonun galat-ı meşhur bir diğer örneği için ;
    (bkz: pisik taşşağı)
  • merak ettim baktım kusboku.com diye siteye girmeye çalışınca alpertunga.com.tr diye antep fıstığı kuşboku ürünü satan firma çıkıyor. sanırım bu firma en iyi kuş boku antep fıstığı satan site.
  • yağ oranı daha yüksektir.
  • erken hasat edilmiş fıstık çeşidi.
hesabın var mı? giriş yap