şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muharrem ince'den esinlenme bir 3k sloganı.

  yeni türkiye’de sesimizi duyurmanın belki de tek yolu. amerika’nın bağımsızlığında yer alan “temsil yoksa vergi de yok” düsturu ile yola çıkan bir düşünce. aldığımız çoğu ürünün yarıdan fazlasının vergi olması istemeden müsrif ve sikinin keyfine iş yapan hükümeti desteklememize sebep olmaktadır. tüketmeyelim! zaruri olmadığı sürece harcamaktan kaçınalım, kabuğumuza çekilelim, küçülelim. vergi vermemek için, destek olmamak için dişimizi sıkalım; çünkü elimizden başka bir şey gelmiyor.

  (bkz: tüketmiyoruz kampanyası)
  (bkz: 4 temmuz 2018 büyük alkol boykotu)
  (ara: boykot*)
 • vergi hırsızlıktır diyerek destekledğim boykot çağrısı. hatta şu anda gasptır, haraçtır, düpedüz insafsızlıktır.
 • bunu diyenler, kendilerini temsil etsin diye, devleti büyüteceğini vaat eden chpli milletvekillerine oy vermişlerdir.

  (bkz: beyin bedava)
 • "vatandaş değil devlet kemer sıkacak" diyen bir cumhurbaşkanı adayının seçlmemesiyle perçinlenen çağrı.
 • malum partiden, malum şahıstan, sağ ideolojiden... iğrenen biri olarak yazıyorum.

  !!!konuşmayın, yapın artık!!!

  sonra üç kuruşluk çomarlar, "gezicilerin kızılkaya'yı bile batıramadığı gerçeği, kızılkayalar'ı bile batıramayan büyük halk isyanı..." diye dalga geçince hindi gibi kabarıyorsunuz.

  - her turizm krizi başlığı, "bilmem ne otele gittim bomboştu, fiyat düşürmüşlerdi, turizm bitti..." deyip, svihs geyiği yapan mallarla dolu. ulan sen gitmişsin işte.
  - her rezalet başlığı, yandaş firmalara para kazandırıp burada "beni şöyle siklemediler, bana böyle yanlış yaptılar..." diye ağlayanlarla dolu. sensin işte mado'nun, pınar'ın, doğuş grubu'na asıl para kazandıran, hüloooğğğ diye anıran karı değil.

  çomarlardan ve yandaşlardan daha fazla iğrendiğim tek şey varsa o da; her yenilgiden sonra yarrak kürek mottolarla, kampanyalarla... mastürbasyon yapan embesil muhalifler, sizinle aynı ideolojiyi paylaştığım için kendimden de iğreniyorum.
 • zaten kriz gelirse mecbur tuketmeyeceksiniz. bari simdiden baslayin da birikiminiz cok olsun.
 • aha ekşiciler yine boykot ediyor.
 • dönemsel ekşisözlük boykot programina hoşgeldiniz gençler. birazdan okuyacağınız manifestolar ile kendinizi orgazm edebilirsiniz. bira icmek isteyenleri sağ tarafa alıyoruz.
  evet başlayın boykotseverler sizi dinliyoruz.
 • laf çakmaya gelen şapşikler, bari burada goygoy yapmayın fikriniz varsa yazın.

  doğru başlık, dibine kadar haklı. ben 2004 aracımın vergisini zar zor öderken adamlar 80 araçlık konvoyla geziyor bu sadece bir örnek. toplum olarak kitlesel protesto - boykot kültürüne sahip olmadığımız bir gerçek. akp seçmeni zaten bırak eleştiriyi boykotu protestoyu, her yanlışta dahi bir hikmet arar hale gelmiş. chp seçmeni "yansın su veren itfaiyeyi siksinler" moduna girmiş. kim yapacak bu boykotu bizim yerimize amerika'lılar mı?