şükela:  tümü | bugün
 • mersindeki bir sokak. özelliği birkaç yıl önce japonya'daki bir kentle mersin'in kardeş olması ve birer sokaklarının adının değiş tokuş edilmiş olması. "kuşimoto sokağı"ndan "skimoto kuşağı" kelimesine ulaşmış yaratıcı arkadaşlarımız da mevcuttur.
 • piyasa olması harbiden bi yana mersinin elini yüzünü açan yegane mekandır..
 • "bir sene icinde bir sokak ustunde yanyana 30 tane cafe acilir mi, acilir.." dedirten sokak.
 • mersinin, yeni piyasa noktası olmaya başlayan hatta "mersinin piyasası kushimotoya taşındı" ibaresinin sık sık kullanılmasına neden olan pozcu piyasa center ı, tikky ayaklarında kız ve erkeklerin devamlı kesiştiği ve kaynaştığı sokak. aynı anda müslüm ve tiestoyu bünyesinde barındıran yekparelerin gezdiği yer.
 • viking'in salataları başarılıdır. chocolate dışarıdan çekici görünse de o açık renk deri oturma gruplarının rahatsız olduğuna inanıyorum. papirüs eksik olmayan sineklerinden ve getirdiği açılmış pet şişe sulardan kaybeder, ama sahibi pek iyi niyetlidir, karşılıklı oturup sinek avlayarak yemek yemek isteğimi dizginleyemem. yolun sahil kısmına doğru giderken sağdaki son sokakta 5 dakika adlı minik bi cafe bulunur ki mersin'de gittiğim en sıcak mekan olduğu izlenimine kapıldım ben. süper bitter sıcak çikolata yaparlar, üzerine dondurma koyup beni mutluluktan sarhoş ederler. oldu da, sağa sapıp sıcak çikolata içinde boğulmadınız, azimli oldunuz, sahile doğru yürüdünüz, sakın sola bakmayın. mado'yu görüp şuurunuzu kaybedip açıktaki masalardan birine kurulabilir, bir tane krokanlı çikolatalı pasta söyleyip saatlerce şuursuzca oturduğunuz yerde çakılıp kalabilirsiniz.

  sokağın sahile değil de iç tarafa bakan bölümünün başında akbank bulunur. akbank'ın bulunduğu apartmanın adı ak'tır. adamlar kendilerini durduramayıp bir de tam karşıdaki evin altına ak cafe açmış bulunmuşlardır. bütün bu yerlerin farklı kişilere ait olması pozcu halkındaki akbank sevgisinin nereden kaynaklandığı sorusunda boğulmamı sağlayacak gibi olur, derken ak cafe'den bir nar suyu söylerim, bütün dert - tasa - soru(n) dağılır.

  güzel sokaktır kushimoto. güzel mersinlilerden nasibini almıştır. bir istanbullu olarak, ağaçlardaki portakallar nasıl oluyor da yağmalanmıyor bir türlü anlayamam.

  yanlışlardan dönüyorum konulu dipnot: tabi yemezmiş insanlar çünkü onlar turunçmuş. beni doğru yola sevkeden glass sealed ve delidir yakalayın'a teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
 • mersin'in butun sokaklarinda oldugu gibi, bu sokagin agaclarindaki portakallarin yagmalanmama sebebi, aslinda portakal gorunumlu o meyvelerin turunc olmasidir. yine de toplanip recel yapilabilir zannimca.
 • gozumuz aydın mersinin piyasası buraya tasındı dedirten nadide bir sokagımızdır, o sokakta volta atan genc neslin(piyasa genclik) ne yaptıgını gorebilmek adına arada bir vaktim olursa ugradıgım mekandır..ayrıca bu piyasa hali son iki sene içinde gelişmiş ve hayatımıza renk!! katmıstır...
 • bir çok cafemsi mekanı barındırır ancak bunların tamamı yalnız gidilemeyen cafe cinsindendir.
  kişi güzel bir kahve içerek elinde dergisi (bkz: ay başı dergi alışverişi) ile herhangi birisine girdiğinde cafe içindeki panik havasından "buyrün buraya oturun, hoşgeldiniz *" ve kahve içimi sırasındaki yoğun ilgiden bunalabilir bu mekanlarda.
  illa ki birini bulmalı ve o cafelerde sohbet edilmelidir sanki.
 • bir çok piyasa kafenin bulunduğu ve bir çok piyasa insanın takıldığı, benim de zamanında her günümü orda geçirmek zorunda kaldığım sokak. piyasa kısmını bir kenara koyarsak viking'in salatasını, don quichot'un pizzasını, suphinin köfte ekmeğini yemeden geçmemek lazım.

  (bkz: bulut kız öğrenci yurdu)
 • mersinli yazar ipek ongun un yasadigi sokaktir. sanirim ipek teyze kitaplarina ilham kaynagi olan genclerimizi bu sokaktan gozlemlemekte.