şükela:  tümü | bugün
  • gıcık mıdır nedirler, son ana kadar tasarruf modunda yürüyerek kenara çıkmaya çalışıyorlar tam ezdik mi derken altından çıkıyor arabanın.

durup düşündükten sonra edit: arabanın rüzgarından hoşlandıklarını düşünüyorum. o rüzgarı iyice serin serin alarak havalanmak istiyorlar zaar.
    ya da aralarında bir tür cesaret gösterisi de olabilir.
  • hayvancağızların adrenalin arayışı olsa gerek, keyifleri bilir.
  • sebebi insanlarla kuşların görüş kombinasyonundan gelir. şöyle ki, bir insan kendine gelen arabaya bakınca onu 700 kare fotoğrafın akışı gibi görürken kuşlar 70 kare fotoğraf şeklinde görür. bu tabi güvercin gibi daha çok insanlarla muhattap kuşlarda böyle.
  • şerefsizliktir, başka açıklaması yok.
  • taşak geçmektir. yani diyor ki “lan olum bu ne ki, ben daha neler yaparım” diye makaraya alıyor.
  • tabiii her zaman uçamamaktadır.

aşkının peşinden giderken arabayla ezilen kuş
  • beni aşırı korkutan olay; abo ezdim lan derken kuşun uçmasıyla inanılmaz bir rahatlama yaşıyorum.
  • ben bir tanesine böyle istemeden de olsa vurmak zorunda kaldım. öldü tabi ki ve vicdan azabından günlerce uyuyamadım halen ara ara aklıma gelir dikiz aynasından yerde kanat çırpışı. tam uçmak için kalktığı sırada far camına kafasını vurup patlattı sanırım, orada kan lekesi ve doku izleri vardı.

insanoğlunun ürettiği pek çok şey doğal yaşama aykırı olduğundan artık nasıl olsa eşek değilse uçar diye düşünmeyip frene basıyorum yeri geliyor duruyorum. tabi arada bazı şerefsizler durumu fark edip uçmaktan vazgeçiyor inip kovaladığım da oldu ve arkadaki sürücülerle bu yüzden çok papaz oldum. kuşa vurup öldürmektense arkamdan el kol hareketi yapıp kornaya asılan sürücünün kafasını kırarım daha iyi onların canı sağ olsun yeter.
  • anksiyetemi tavan yaptıran olay. yapmayın böyle bitanelerim, aşırı geriliyorum size bişey olucak diye. siz son anda uçtuktan sonra 5 dakika boyunca hâlâ kalbim çarpıyo ya ezilseydi diye. kanadınız var ne güzel, uçun lütfen :(
  • bazen uçamamasıdır.
    her zaman tam zamanında çekilmiyorlar.