şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kadınların neden böyle başlık açması) * *

edit: duyarınıza sıçayım, herkes deli yürek kuşçusu oldu. eksileyin lan.
  • yüzümde bir gülümseme bırakan düşünce. nefret kusan, ayrımcılık akan başlıklardansa böyle başlıkları tercih ederim.
    ayrıca evet, çok şirin ve minik ve tombullar biraz. yirim.
  • malûm yoğun gündemden sıkılanlara, bunalanlara tavsiyemdir; kuş ve balık izlemek. akvaryumda ki balıkları izlemek kadar keyif vermesede kuşları izlemek, dinlemekte gayet keyiflidir.
  • ya valla yeminle benim de oldukça fazla merak ettiğim mevzu. ne zaman bi bıdık görsem içim içime sığmıyor delirecek gibi oluyorum. allahın yarattığı en acayip şirin yaratıklar. günlük kumru gözleme rutinim vardır mesela. neyseki kuş bakımından zengin bir sokaktayız ki nerdeyse hiç ağaç olmamasına rağmen. kumru güvercin karga serçe hatta martı. bi tür daha var da adını bilmiyorum. genelde akşam ezanından önce tiz seslerle sürü halinde havada dönüp durur bunlar. en sık gördüğüm kumrular tabi. bu bıdıkların mıntıka terketmeme huyları var kii ben de sağa sola bulgur vs su koyarak gitmemeleri için elimden geleni yapıyorum. her halleri ayrı komik. örneğin tek ayakla kafa kaşıma, bütün tüyleri havalandırıp gagayla düzenleme, gagayla koparıp attığı tüyün aşağı düşerken ardından kafayı yan çevirip bakakalma(ne düşünüyor acaba o sırada) swh, güneşlenirken kanatları mermere serme, kaldırıp kanat altını da güneşlendirme, ayakları kırıp olduğu yere tüneme, biraz şekerleme yaptıktan sonra kanat ve bacak esnetme, bulgurları hüpletirken boğazını şişirmesi, su içerkenki halleri, eşlerin birbirlerini gagalarıyla tımar etmesi, tülün arkasındaki bendenizi farkedince havaya zıplama(alışamadılar bi türlü) , hatta ve hatta rakiplerin kavga ederken birbirlerini kanatlarıyla tokatlamaları(bulgur mıntıkasına dadananlar itinayla dövülüp kovuluyor da).. ötme dışında çıkardıkları sesler, hapşırma sesi, kur yapma sesi, bi yere tüneyip dertli dertli guguklama, sabah guguğu..
    yalnız ne anlattım yahu. güzel bir şeylerden bahsetmek iyi geldi galiba. (allah senden razı olsun başlığı açan arkadaşım)
  • güvercinlerin yürüme şekli beni benden almıştır her zaman. kafa bir ileri bir geri. düşünsenize bizim de öyle yürüdüğümüzü ahahsdfhshdsa

bir de serçelerin tın tın minik zıplamalarla yerde mesafe kaydetmesi var ki aman allahım böyle bir şirinlik olamaz. iki defa cikcik, iki veya üç defa zıplama, etrafa bakınma ve yeniden cikcikcik.
  • gecen gun balkona konan muhabbet kusu ile ayyuka cikan durum. hepsi benim bebegim.

(bkz: normal entry girmenin tuhaf gelmesi)
  • lezzetli çipetpet olmalarından kaynaklanır.