şükela:  tümü | bugün
  • hayata 1 değil 2 değil tam 3 0 önde başlamış kişidir.

bu kişi kimilerine göre yüzsüz, kimilerin göre de barışçıl kahraman bir kişidir.

bir kere bu kişinin aklında hiç gurur ve onur yoktur. yani biri sevgilisine laf atsa bile umursamaz.

genişlikte üstüne yoktur. kahvede taş çalarken yakalansa ve anasına sövseler gülerek kahveciye abi çayları tazele diye bağırır.

hiç bir kimse onun moralini bozamaz. anne babasının sevimli evladıdır.

sevgilisi varsa ve sevdiceği onu ortam içinde rezil edici konuşsa bile bu yaptığına hiç bir yerini takmayıp gamsızca davranır.

iş yerindeki arkadaşlarının bir numaralı şüpheli kişisidir. iş arkadaşları bir araya geldiklerinde bu kişinin arkasından '' la bu bizlerden kesin fazla alıyordur he '' diyerek dedikodu yaparlar ve onu hiç mi hiç sevmezler.

bir bakıma bazen işe yarayan da kişidir. misal sinirliyken bağırsanız bile pişkinlik göstererek susup küsmez ve size bir nevi psikologluk yaparak rahatlamanızı sağlar.
  • benim bu insan.

doğuştan kimse böyle olmuyor yalnız. zaman içinde yaşadığın olaylar yavaş yavaş bu hale getiriyor. özenilecek bir yanı da yok bunun. hiçbir şey takmıyor olmak fena durmasa da bazı şeyleri takmak önemli. o kadar gamsız oldum ki hayatımı etkileyecek şeyleri dahi takmaz oldum. en basitinden okulunu 2 sene uzattım ve o kadar umurumda değil ki hala oturdum oyun oynuyorum. faturaların tarihi geçmiş, interneti kesmişler, ailemle aram kötü ama hiçbirini umursamıyorum. insanlar beni itin götüne sokup sokup çıkarmış, bana ağır hakaretler etmiş umurumda değil. işte bazı olayları takmam lazım ve takamıyorum. bunun da farkındayım ama o kadar umursamıyorum ki düzeltmeye gerek duymuyorum kendimi.

işte biraz garip bir durum. bir nevi de kısır döngü.
  • küsmeyen insan onursuz, gurursuz insan değildir.

küsmek problemleri çözmez. ufak tefek kızgınlıklar yaşanır ve unutulur, geçer, gider. gitmiyorsa oturulur, konuşulur, tartışılır, çözülür. çözülmeyecek problemler varsa da küsülmez, hayattan çıkarılır. küsmüyor diye istediği gibi davranabileceğini sananlar varsa acı bir sondur onlar için. kimsenin iyi niyetini suistimal etmezseniz başınıza böyle şeyler gelmez.

ayrıca küsmek ney ya anaokuluna mı gidiyorsunuz ?
  • delicesine özendiğim insan modelidir. ben ota boka küsüp alınırken böylesine rahat ve geniş olmaları beni çileden çıkarıyor. insan mısınız olm siz?!
  • en sevdigim modellerden.

alinganlik, kin, cikar, ofke, satma, sirttan vurma vs de olmaz boyle insanin donaniminda.

biraz umursamaz olur ama bir o kadar da anlayisli ve insancil.

detaylardan beslenip tumu gorerek karar verir. diger insanlar gibi tumden gidip detaylarin icinde bogulmaz.

gelin gorun ne gariptir ki boylesine alinip, kusen cok olur.

severim.
  • buyrun benim. küsmeyen değil de onu küsemeyen yapmak lazım. çünkü sistemde böyle bi sekme yok. default bize gelişi bu yani, balık hafıza var. bir sürü de sorun çıkartıyor gerçi. insanlar alışıyor buna iyi olmuyor. her türlü senin o durumu sürdüremediğin için bi zaman sonra tamir etmeye çalışacağın biliniyor. bu alışkanlık haline gelirse karşıda uzun vadede sıkıntı. ama bilemiyorum. bu da yanlış olabilir. bi insan yaptığı hiçbir analize güven(e)mez mi lan! güvenemiyor işte. abv.
  • hayat anlamsız savaşlarla vakit kaybedecek kadar değersiz ve uzun değil. kimse de kin tutup, gözde büyütülecek kadar mühim değil.

ayrıca affetmediğiniz, kin beslediğiniz her meselenin tek ve değişmez zararlısı elbette sizler olursunuz.
  • işbirliğine inanıyordur.

(bkz: liberalizm)
  • küsme ne la insan bi yastan sonra küsmez, ancak kirilir, hayal kirikligina ugratilir iyi bir hafizasi yoksa bu böyle gider.
  • tüm egolarından arınmıştır ya da hiçbir şey için karşındakini de kendini de germeye gerek olmadığını öğrenmiştir.