şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konu yaklaşık bir yıl öncesine dayanıyor ama yazılacaklar bitmiyor.

  1) erdoğan 'küstüm' dediği iş adamına teşekkür etti!
  cumhurbaşkanı erdoğan, fatih'te açılışını yaptığı imam hatip okulunda zeytinburnu'ndaki gökdelenleri traşlamadığı için yıllardır konuşmadığı mesut toprak'la bir araya geldi.
  link
  tutarlı bir cb'ımız olduğunu bir kere daha hatırlayalım, hafızamızı tazeleyelim istedim.

  2)
  "devlet yönetim biçimi olarak küsmek" kavramını hayatımıza dahil ettiler. yönetici isen koyduğun kurallara önce kendin uy, yasaları uygulattır, örnek insan ol. man adası belgelerini ortaya çıkartan kemal kılıçdaroğlu'na da küsüvereydin, dava açmaya ne gerek vardı, değil mi?

  3)
  geçen gün 'cb adayı olmak için bazı kriterler konması lazım' deyip demirtaş'ı işaret ediyor, adaylığının düşürülmesi gerektiğini söylüyordu. hdp'li değilim ama reyiz doğru söylüyor. bence de bazı kriterler olmalı. diploması olduğunu söyleyen kişi söylediklerini ispat edemiyorsa adaylığı düşürülmeli mesela.. koy diplomanı ortaya da herkes görsün, çekinme.

  4) son on yıl içinde döviz karşısında eriyen paramız nedeniyle %50 yoksullaştığımızı söyleyebilirim. mesela 2008 yılında aldığım maaşımı o günün döviz kuru üzerinden euro'ya çeviriyorum. geçen on yıl içinde hiç performans zammı vermeseler bile, aynı maaşı euro cinsinden şimdi alsam kral olurdum. ülkeyi ekonomik olarak sefalete sürüklediklerinin bir göstergesi bence. bazılarınızın hoşuna gitmeyecek bu sözüm ama; umarım sandıktan chp veya iyi parti çıkmaz da devralınacak enkazın faturası bu partilere kesilmez, altında kalır tüm akpliler. millet olarak dibe vurmadan yukarı çıkmak mümkün olmayacak gibi .. biz milletçe ekonomik sıkıntıları çekelim, daha beterlerine hazırlıklı olalım. birileri de ayda 54000tl maaş versin kızına. önce örnek insan ol, meydanlarda ağzından düşürmediğin 'daha fazla demokrasi' lafının gereğini yerine getir..

  ...veya neyse, ben artık birşey istemiyorum. kapıyı dışarıdan kapat, yeter, tamam mı?