şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmaya çalışırken elektriğe kapılan ve ellerinden olmak üzere olan 17 yaşındaki ramazan taşdemir adlı çoban kardeşimiz. haber linki aşağıda,

  https://onedio.com/…obanin-iki-eli-kesilecek-790803

  kardeşimize tıbbi bir yardımda bulunma şansımız olmasa bile, en azından iş bulması için aşağıdaki kampanya aracılığıyla destek olabiliriz.

  https://www.change.org/…olan-genç-çobana-iş-bulalım

  iyilikler karşılıksız kalmasın...
 • çobana içim acıdı uplayalım bari.kuşu ölüme bırakmak hepimizin olmasa da çoğumuzun yapacağı şeydi.saf iyilik karşılıksız kalmamalı.
 • "iyilikler karşılıksız kalmasın" diye yardım etmek istediğimiz 17 yaşındaki genç kardeşimiz.
 • elektrikle oyun olmaz gerekli yerlere haber verir görevini yaparsın fazlası böyle acı işte çok üzücü.
 • üzücü bir olay. kuşu kurtarmak için çıktığı direkte elektrik çarpıyor ve düşmemek için 1.5 saat tele tutunmuş vaziyette bekliyor. 2 elinde de ciddi yanıklar olduğu için kesilecekmiş.

  --- spoiler ---

  çoban ramazan taşdemir ağrı'nın diyadin ilçesine bağlı günbuldu köyü'nde elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak için direğe çıktı.

  kuşu kurtaran taşdemir bu sırada akıma kapıldı. yaklaşık 1.5 saat direkte asılı kalan taşdemir, tedaş görevlileri tarafından direkten indirilip, hastaneye kaldırıldı.

  taşdemir'in üçüncü derecede yanan iki elinin de kesileceği öğrenildi.

  --- spoiler ---
  kaynak: ntv
 • çok üzücü gerçekten. keşke yetkililere haber verseymiş diyeceğim ama onlar da gelene dek kuş ölür diye düşündü herhalde.

  hayvanseverlerin bundan sonra tüm hayatı etkilenen bu kardeşimize yardım etmesi şart.
 • kendini hayvansever olarak niteleyip, insanlıktan nasibini almamış,sözümona duyarlı insanlara örnek olacağını düşündüğüm şahıs, gerçek hayvansever.

  *insanlıktan nasibini almamış hayvansever: köpeğine tasma vs takmayıp sokakta gezdirirken, yanınızdaki ufak çocuğun korkmasına aldırış etmeyen tipler. genelde besledikleri hayvana köpek vs derseniz tepki gösterip, onun bir adı var fifi falan derler. genelde çakma sarışın olurlar...
 • yaşam diye adlandırdığımız şeyin sadece kendimizinkinden ibaret olmadığını gösteren, içimi burkan, kendimi aciz hissettiren olay.
 • yüreği güzel çocuktur. ellerini kaybeden çobana yardım kampanyası olmalı.

  "kuşu öyle çaresiz görünce yardım etmek istedim. onu kurtardım ama kendimi bu hale getirdim. doktorlar ellerimin kesileceğini söylüyor. ellerimi kaybedersem ben ne yaparım? meslekte son günümdü. bir gün sonra anlaşmam bitip, istanbul'a gidecektim. artık tüm hayallerim yok oldu. tek elim kesilse idare ederdim ama ikisi kesilirse zor günler beni bekliyor."

  https://onedio.com/…obanin-iki-eli-kesilecek-790803
 • (bkz: kuş beyinli), kanımca; ne kuşun ne de kimsenin umrumda olmayan, ahmakça yapılmış naif bir harekettir çobanın yaptığı, geçmiş olsun. artık hiçbir kuşu tutamayacak.