şükela:  tümü | bugün
 • "adam" lafın gelişi yoksa kendisi hıyar,
  konya'da kuşunu yiyen köpeği av tüfeğiyle vuruyor sonra yaralı yaşayan köpeği bagaja koyarak götürüyor. kendi mantığında olduğu gibi kısasa kısas ise devlet tarafından vurulması gereken bir primitif.

  video
 • t.c
  ekşisözlük
  ağır ceza mahkemesi

  türk milleti adına

  karar :
  ...maktülün bir köpek olduğu, can taşıdığı, olay esnasında halsiz, bitkin, yorgun, aç ve koşamayacak acizlikte olduğu .../2017 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmakla, olay yeri inceleme tutanakları ve kamera kayıtları ile tanıklardan yukarıda numarası yazılı mezkur dava dosyasına celbedilen tüm deliller incelendiğinde, maktülün doğanın kanununa riayet ederek kimsenin sahiplenemeyeceği kanatlı bir başka hayvanı yediği sabit ve haklı görülmüştür.

  o halde, sanığın 5 yıl, 5 ay ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılmasına, kullandığı aracın doblo olması vesilesiyle, ceza indirimi ve iyi hal indirimi uygulanmamasına oy birliği ile yargıtay yolu kapalı olmak üzere kesin olarak karar verilmiştir.

  nerdeee..
 • tanım: bir katilin görüntüleri
  gün geçmiyor ki bir şerefsiz hayvanları incitmesin. o av tüfeğini alıp bir tarafına sokacaksın. hayır ilginç tarafı olay anında orada olanlar da hiç bir şey yapmıyor. elinde tüfek var falan diyenler olacak. alakası yok böyle şerefsizlerin gücü ancak hayvanlara, yaşlılara, çocuklara ve garibanlara yeter. belki de orada olup müdahele etmeyenler, sonradan "allah'ın verdiği canı allah alır. sen köpekden de aşağısın" falan duyarı kasmışlar. arkadaş alacaksın elinden o tüfeği. o şerefsiz o hayvanı vurmayacak, ya da vurduysa pişman edeceksin.
  herkesin tabanca, tüfek falan alabilmesi de ayrı bir saçmalık.
  bugün o hayvana kızıp ateş eden yarın top oynarken camını kırdı diye senin çocuğuna da ateş edebilir unutma.
  edit: bazıları köpekle kendini aynı kefeye koyup, köpek kuşu öldürdü adam da köpeği demiş. ilginç.
  burada eleştirilen adamdaki saldırganlık. yarın aynı saldırganlığı başkalarına da gösterme ihtimali. kuşunu eğer bir aslan yemiş olsaydı acaba aslana da aynı hareketi yapacak mıydı bu primat?
  vahşi doğaymış. hayvanı evcilleştirip kalıplara sokan, tüm vahşi yaşam alanlarını kısıtlayan sensin. sonra da "ama o da kuşumu yedi" de. çok iyi ya. sanki kuşunu afrika'da yemiş köpek, beriki primatta köpeğe mızrak atmış. yuh amk.
  edit 2: primat için hayvansever diyenler olmuş. kuşunu yemişmiş. ortada onunla ilgili bir şey göremedim. hadi öyle olsun. hangi kuş? para kazanmak için beslediği ve üzerinden geçindiği güvercin mi acaba?
 • abartılı yorumlara konu olan adam. köpeğinize ayı saldırsa ayıyı vurmaz mısınız? kuşuna saldıran köpeğe de aynısını yapmış işte. insanın da bir hayvan olduğunu, vahşi hayatta yaşadığımızı unutanlara şaşıyorum.

  edit: canlıların motivasyonları kendilerini bağlar. köpeğin ereği, karnını doyurmaktır. adamın ereği, öç almaktır. köpeğin tercih hakkı vardı, kuşu öldürdü. adamın tercih hakkı vardı, köpeği öldürdü. insan nedense kendini diğer hayvanlardan ayrı bir yerde konumlandırmak zorundaymış gibi bir hava estiriliyor doğal hayata ters bir şekilde.

  edit2: insan da tüfek de doğanın sonuçlarından dememiz medeniyetsizlik, lakin kendisinden farklı düşünene entrylerinde katil, keko, ergen, orospu çocuğu demek medeniyet. işte demek istediğimi bu yazdıklarınızla ispatladınız. hepimiz hayvanız arkadaşlar, oyna devam.
 • haber linki verildi... check
  örnekleme yapıldı... check
  katil lanetlendi... check
  duyar kasıldı... check
  checklist dolduruldu... check

  sözlük tıkır tıkır çalışıyor.
 • gerçek hayvanseverdir. benim beslediğim ve de çok sevdiğim kuşuma, tavuğuma, ördeğime bir tane salak sokak köpeği gelip alıp götürecek mahalledeki tüm köpekleri kurşuna dizerim.
 • hayır vurmamalıydı, köpek kuşu afiyetle yerken polisi aramalıydı. bir kaba da su koyuuu... kardeşim siz neyin duyarını kasıyorsunuz ya?
 • dalyarak bir orospu çocuğunun aklı sıra cezalandırması.

  ne diyebilirsin ki, canını yakmadan anlatamazsın canlıya sıkılmayacağını bu tür gavatlara..
 • adam gibi adamdır. artık kalmadı böyle sahiplenme duygusu olan insanlar. nesli tükenmeden koruma altına alınması gereken bir insandır.
 • bir kimse de demiyor ki "kuşunu nasıl yemiş amk ?"