şükela:  tümü | bugün
 • aleyhine tazminat isteminde bulunulabilecek olan .
 • arabanın bişeysi. ön camdaki siyah film. sanki olabilir gibi geldi bana.
 • çok değerli bilen sevda könen'in üzerinde titizlikle çalıştığı ve emek verdiği kurmaca belgeseli.

  "biz kadınlar, kusurlu hayatlarımızın dengesini ve özgünlüğünü, toplumun dayattığı kusursuzluğa inat geliştirdiğimiz gündelik kadın pratiklerimizi, doğaları gereği trajikomik bir dille, tabiri caizse kusurlu bir projeyle anlatmak, aktarmak ve “kusur”larımıza sahip çıkmak istiyoruz…"

  mottosuyla yola çıkan bu kısa metraj yapım, "yeni film fonu'ndan aldığı prodüksiyon desteği ile çekimlerini tamamladı. fakat hem post-prodüksiyon süreci hem de gönüllülük esasıyla çalışan süper tatlı ekibimize sembolik rakamlarla da olsa teşekkür edebilmemiz için yardımlarınıza ihtiyacımız var. gelin bu yolu birlikte yürüyelim. gelin izlerken güleceğimiz, bu trajikomik kadın filmini birlikte tamamlayalım." demekte.

  bunun için de, fongogo'da bir sitesi mevcut; kusurlu bir film - fongogo

  bu sitede hem filmin içeriği hakkında çok daha detaylı bilgiler mevcut hemde kusurlu olmanın veya kimin kusuru olduğuna dikkati çeken yapısıyla çok eğlenceli ve bir o kadar da ciddi, derin bir bakış açısı yakalamak mümkün gözüküyor.

  filmin facebook sayfası ise şöyle; tık

  bilen sevda könen ve ekibinin umarım yolu açık olur, bu değerli iş'de istediği yerlere ulaşır.
 • ["doğanın kusurlu bıraktığını sanat kusursuzlaştırır", demiştir bir simyacı.] carl gustav jung - rüyalar

  [freud'un bilinçdışının "arzulamanın dışında bir şey yapamayacağı" fikri, schopenhauer'in kör ve amaçsız iradesi, kibirden kendini mükemmel sayan ve sınırlılığının körlüğüyle acınası kusurlu bir şey yaratan demiurgos -temelde dünyaya ve ruha ilişkin olumsuz bir altyapının bütün bu kötümser kuşkuları tehditkar bir şekilde yaklaşmıştı. ve gerçekten de bütün fantazmagoriyi sonsuza dek kesecek bir balta darbesiyle pekiştirilen iyi niyetli bir "yapmalısın"ın dışında buna karşı çıkacak hiçbir şey olmayabilirdi.] carl gustav jung - aspects of the masculine