şükela:  tümü | bugün
 • sosyal medyayı ikiye bölmüş bi acayip kaza.

  kaza anı

  kadrajın biraz gerisinde kırmızı ışık olduğunu, hızla kalkan kırmızı aracın daha da hızlanarak yayaya çarptığını düşünüyorum.

  sürücü hız limitlerinin üzerinde seyrettiği için bence kusurlu. kaza gerçekleştikten sonra kadraja daha yavaş 3 araç daha giriyor.

  hesaplayan adamlar kaldırım taşlarından sürücünün hızını da hesaplayacaktır. size güvenim tam.
 • yayalara öncelik ilkesine göre araç sahibinin suçlu olduğu kaza
  fakat yayanın da geri zekalı olduğu çok açık olduğu için sanırım ikisinin de kusurlu bulunacağı kazadır.
  edit: yayalara öncelik sadece yaya geçitlerinde geçerliymiş.
  eğer bu yaya intihar amaçlı arabaya dalışa geçmediyse geri zekalı olduğunu tescillemiş olur.
 • bir adet kör (miyopi) kızımızın olduğu kaza. kendimden biliyorum. böyle şapşallık yapmam tabi ama kaza neticede. kendisine geçmişler olsun diliyorum.

  not editi: erkeğim amk abazaları.
 • başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum. bu kaza için "saçma sapan"dan daha uygun bir ifade gerçekten olamazdı. ablanın kafası doluydu herhalde. şoförün yerinde olsam yavaşlardım muhtemelen. bana bakmadığını gördüğümde de kornaya asılırdım. ama üzerime koşacağını ben de tahmin etmezdim sksşfksşf

  edit: kelime atlanmış. eklendi.
 • sürücü ya sadist bilerek ezmeye çalışmış ya da kör. izlediğimiz kısımda yaya bir kere kafasını sola çevirip bakmadığı için arabanın nerden geldiğini anlayamadı heralde kaldırıma odaklandı. gençlerin hepsi böyle şimdi bir garip özgüvenleri trafikte de devam ediyor yola atladıktan sonra bir daha asla yolu kontrol etmiyorlar ve videodaki abla gibi podyumdaymış edasıyla sallana sallana yürüyorlar.
 • bir adet orul orul orospu çocuğu sürücü içeren kaza. klasik bir öküz zihniyeti, hızlanayım yaya dursun mantığı. yavaşlamıyorsun bari korna çal, baktın ki yine farketmedi, engelli biri olabilir diye düşünerek yavaşla. yayayı görüpte gaza yüklenenin gaz pedalı götüne girsin.
 • şehiriçi olduğu bariz belli. bu yüzden yakınlarda muhakkak yaya geçidi veya üst geçit vardır. eğer araç hız sınırını aştıyda ikisi de suçlu ancak araç hız sınırını aşmadıysa kız evladımız suçlu.

  edit:imla
 • şehir içinde yol hakkı her zaman yayalarındır. amma velakin millet olarak bunun da bok unu çıkardık. insanlar artık sola değil sağa bakarak karşıya geçiyorlar. veya ellerinde telefon cırt cırt cırt. hem şoför hem yaya olarak sürekli yollarda olan biriyim. yol hakkı yayalarda olduğunu bildiğim halde yaya iken araçların geçmesini beklerim. ama özellikle kadınlara ve gençlere bakıyorum bazen. 10 metre ilerde ışık var ve ablamız araçların geldiği tarafa degil de diğer tarafa baka baka yola atıyor kendisini. ya şoför dalgınsa! ya fren problemi varsa! ya o an başka bir araç sağından solundan baskı yapıyor da bir an gözü aynalara takıldı ve seni görmediyse! ya direksiyondaki de kadınsa ve panik yaptıysa! anında güm. (burada kadınlara karşı bir tavır yok. yanlış anlamayın. böyle durumlarda erkekler daha soğuk kanlı olabiliyor. genelleme değil de büyük çoğunluk diyelim)

  hanım kızımıza geçmiş olsun dediğim kazadaır.
 • öncelikle şunu düzeltmek gerekiyor. bu olayda araç kadına çarpmıyor. kadın araca çarpıyor. şoför yayanın kendisini bir şekilde farkettiğini düşünüyor. sallana sallana gelmesini de '' araç bir an önce geçsin ben de karşıya geçeyim ''diye yaptığını sanıyor. hani trafikte tali yoldan çıkarken ana yoldaki araç yol verince gaza kökleriz ya yol vereni bekletmemek için.bu da öyle bir şey. ancak bacımız tüm beklentilerin aksine arka kapıdan giriş yapmaya çalışıyor.. çok şükür ciddi bir sıkıntı olmadı
 • yaya eğer yola çıktığı hızıyla yürümeye devam etse araba geçtikten sonra geçecek nerdeyse. arabayı farkedince daha da hızlanıyor. herhalde intihar etmek istedi ama beceremedi. araç da yaya da hız sınırını aşmış gözüküyor. en kusurlu hangisi bilmem ama yaya mal o kesin.