şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kafası epey karışık bir sanat insanı, sıkı bir ekşi sözlük takipçisi. öyle ki her on beş dakikada bir kendiyle ya da devri on yedi yıl önceden takip eden müzikal projesiyle ilgili entry girilmiş mi diye sözlüğü taratır ve bulduğunda kaynağına lakırdı yağdırır.
 • "https://www.youtube.com/embed/xin5ceccxhm" şarkısını çok beğendiğim sanatçı.
 • * grubunun solistidir. arkadaşımın tavsiyesiyle ilk kez iksv'de konserinde izledim ki iyi ki de gitmişim, ilk başta fantezi müzik nedir hop noluyoruz neden solist böyle hareketler yapıyo oldum fakat farklılığın/özgünlüğün verdiği cazibe beni çok etkiledi,eğer şarkıları bir kaç kez dinlerseniz hepsinin üstünde çok detaylı düşünülmüş ince bir söz müzik işçiliği görürsünüz.

  konser boyunca aklımdan çıkmayan tek şey şu oldu, müslüm gürses tarzında duygu yoğunluklu sözler fantezi müzikle yorumlanmıştı ve şu anda 90lar ve milenyum çağının ihtiyacı olan şey bu tip orijinal, üretken sanatçılar.
 • bir akşamüstü evde otururken, tesadüfi bir şekilde karşılaşılıp dinlenilmeye başlanan şarkının sesidir kendisi. ilk duyduğumda joy division'a benzettim tınıları, vokali de ian curtis'e benzetmiş oluyorum haliyle. peki benziyor mu? koca bir saçmalıkı 163. dinleyişimden sonra çok da benzemediğine kanaat getirdim.

  şu an jakuzinin vokali, daha önce peygamber vitesiprojesi içerinde yer almış- ki halihazırda oluşumun külliyatı kutay bey'e ait- aynı zamanda marmara üniversitesi heykel mezunuymuş.

  kendisinin yaptığı işler bende şu duyguları uyandırıyor: mesela ben, geçmişte yazdığım şiir ve yazıları arkadaşlarıma okuturdum, güzel diyemeyecekleri kadar ilginç bulurlardı, tam olarak anlamlandıramadıkları için kötü de diyemezlerdi, bu adamın yaptıkları da böyle bence. dinleyince "ovvv muazzam" diyemiyorsun ama kötü olmadığı da gün gibi ortada.

  kutay efendi bir projenin misyonunu tamamlayınca evrene salınması gerektiğine inanıyor olmalı ki, çok da uzun sürmeyen bir aralıkta farklı isimlerde iki grupla ve birbirinin devamı olmayan tarzlarda müzik yapmış. sonuna kadar destekliyorum ve artık hiçbir şeye benzetmeye çalışmıyorum.*

  peygamber vitesine dahilken dinlemiştim ilkin ama aklımda yer etmemiş, jakuzi'yi bana daha bir hitap eder buldum. yavaş yavaş evrildiği hali ile hem kendini hem de dinleyicisini bulacağını düşünüyorum.

  klipleri ise bambaşka bir dünya. koca bir saçmalık şarkısının klibinde paralel evrenin kapısını aralıyor, bir düşmanım var'da ise paralel evrenler arası seyahat ediyor. bir kutay berberde otururken, diğeri metal grup solistliği yapıyor, bir diğeri finans dünyasına yeni giriş yapmış bir broker, biri star wars'ta bir karakter vs. algılamak istediğiniz gibi algılıyorsunuz ama adamın muhtemelen anlatmaya çalıştığı bambaşka bir şey var, bizim şarkılarımız ve kliplerimizden çıkarmaya çalıştığınız her bir anlam "koca bir saçmalık"

  saygı duyuyoruz.
 • sesini sisters of mercy grubunun vokali andrew eldritch'inkine benzettiğim adam.
  şuradan buyrun.
 • sesini ibrahim tatlıses grubundan ibo'ya benzettğim adam.
 • sesi bana (bkz: metin milli)'nin sesini andiriyor.
 • ağaçkakan'ın son albümünde herr neyse şarkısına eşlik etmiş.
 • tipi theo hutchcraft'e benziyor.
 • solo olarak da başarılı işlere imza atan müzik insanı. sahnede seyirciyle olan etkileşimi muhteşem. ayrıca hiçbir şey isimli yeni şarkısı da spotify'da bizi bekliyor.