şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diyanetin aldığı yeni kararla beraber artık 29 kasımda kutlanacakmis. yıllarca akp ve cemaat el ele peygamberin doğumu ayağına fethullah gulenin doğum gününü kutlatti bu millete ahahahaha.

  yeminle dinden imandan soguttunuz insanları.

  http://www.mynet.com/…gum-haftasi-degisti-3271005-1

  (bkz: kandırıldık)
 • akp'li olmayan kişiler tarafından yıllarca fetonun doğum gününde kutlandığı söylenmesine rağmen akitlerin ısrarla peygamberin doğum günü olduğunu söylediği günün feto ile ilişkiler bozulunca birden fikir değiştirmesi durumu...

  bir gün hepiniz atatürkçü de olacaksınız, umarım geç olmaz da bu millet bokunuzda boğulmaz...
 • kasım ayında kutlanmasının özel bir sebebinin olduğu durum;

  (bkz: 10 kasım)

  ya bu atatürk size ne kötülük yaptı kardeşim ? arabanızı engelleyecek şekilde park mı yaptı yoksa kaldırımda yürürken omuz mu attı ?

  kabul edin veya etmeyin ama o mavi gözlü güzel adamın önderliğinde silah arkadaşları ve vatansever bir halk ile birlikte bu ülke kurtulmuştur. atatürk sizin kendi kafanızdan uydurduğunuz haftalarla unutulacak bir değer değildir. atatürk ne kadar yaralasınız da bu milletin kalbinden sökemeyeceğiniz ilelebet yaşayacak bir unsurdur.

  fetö uydurması kutlu doğumhaftası fikri hz muhammed'in izinde olma fikriyle örtüşen bir fikir değildir. gelin bu sevdadan vazgeçin siz..
 • pierre van hooijdonk'un şerefine 29 kasım olarak değiştirilmiştir. gönül isterdi ki 14 eylül olsun, alex'in kutlu doğumunu kutlayalım ama, olsun. piyerpare'miz de büyük oyuncuydu.
 • peygamberin bile doğum gününü canlarının istediği gibi değiştirebildiklerine göre,demek ki din dedikleri yaşam biçimi o kadar da kutsal bir şey değilmiş.
 • eksik yazılmış haber, her yıl kasım ayında kutlanmayacak, bu sene mevlid kandili 29 kasım olduğu için haber öyle anlaşılıyor, sadece nisan ayındaki kutlamalar kaldırıldı, bundan sonra hicri mevlid kandili haftası, kutlu doğum haftası olacak, müslümanlar zaten kutluyordu, ''kutlu doğum bir projedir'' diye bağıranlara ,din düşmanı diyenleri günahlarıyla baş başa bırakıyoruz
 • mevlit kandili ile birlikte kullanılacakmış. sonunda mevlit kandilinin ne olduğunu anladılar.
 • 26 şubat tarihine alınmamasına şaşırdığım değişiklik.
 • eski diyanet işleri başkanının görevi bıraktırılmasına sebep olan durum.
 • zaten mevlid kandili, muslumanlarca kutlanan bir gece idi; peygamberlerinin dogum gunu idi. bu degisikligin anlami, kutlu dogum haftasi zirvaliginin sessizce kaldirilmasidir.

  buradan su iki sonuca variyoruz:

  1 - yillarca kutlanan "kutlu dogum haftasi"nin, fetonun dogum gunu kutlamasi inkari, itiraf edilmistir.
  2 - diyanet bunu bile bile, fetonun darbe girisiminden sonra dahi, bu kutlamayi savunmustur. 2017 yilinda, bu haftanin kutlanmasinda bir sorun gormemistir.