• sinema yazarı.
  • harry potter serisinin ucuncu ve dorduncu kitaplarini sevin okyay'la beraber cevirmis sahis.
  • sevin okyay'ın oğlu.
  • attack of the clones hakkındaki yazısında anakin ve luke un mızmızlığı arasında kurduğu bağlantıyla beni gülmekten kırmış geçirmiş yazar.
  • bir filmle ilgili yazı yazmadan önce filmin yönetmeninin diğer fimlerini, benzer filmleri seyretmek ve kapsamlı olarak olaya hakim olmak gibi bir tarzı olan sinema araştırmanı. bu nedenle üç kuruşluk eleştiri yazısı parasının kat kat fazlasını araştırma sırasında harcar, ama sızlanmaz. aynı zamanda yetkin bir çevirmendir kendisi. henüz ortaokul sıralarında bir basket kitabını türkçe'ye çevirmiş ve meyvesini her basket maçında yaşanan faul/hatalı yürüme tartışmalarında, 'ben bu işin kitabını yazdım lan' diyip üste çıkarak toplamıştır. ayrıca o da bir kadıköy anadolu lisesi yatılısıdır.
  • faal sinema yazarlari arasinda cem altinsaray'la birlikte zirveyi olusturur herhalde, bir ara beraber de calistigimiz ve hic mizmizlanmadan, sozunde durup islerini gayet guzel teslim ettigi olmustur. keske biraz da takilabilseydik, keske biraz da yazsaydi, keske...
  • sinema dergisinde modern klasikleri işlediği bölümde filmleri derinlemesine ele alan, tanıtmak ile analiz etmek gibi iki ayrı işi bir potada eritebilmesiyle takdir toplamış, ve mesela attack of the clones yazısındaki gibi, kimi zaman sinema yazarlarının pek çekindiğini düşündüğüm mizahi üsluptan uzak durmadığını gösteren bir sinema yazarıdır.
  • kadıköy anadolu lisesi mezunudur
  • tasidigi ozellikleri uzun uzun yazmaktansa, “tipik bir kal’lidir” demenin daha kolay oldugu “cocuk adam”. lisede yazdigi alacakaranlik kusagi tadinda hikayeleriyle, gunduz gozuyle bile bizi urpertirdi. bir gun onlarin dizi olmasini bekliyorum -umitle. bi de sinemadan anladigi kadar caz muziginden de anlar.
hesabın var mı? giriş yap