• şarapları aşırı pahalı olan ve işin içinde bir dolandırıcılık olduğunu düşündüren şarap üreticisi. bu arada lezzet olarak kötü değiller, sadece o fiyata içilebilecek çok daha iyi şaraplar varken kutman almak biraz mantıksız geliyor.

20 küsur yıllık papazkarası bile canlı yakut renginde, pek inandırıcı değil yani, adını kullanıp bilmeyene satarsın da şaraptan gerçekten anlayıp kutman diyen duymadım bugüne kadar.
  • kutman şaraplar içinde en ucuzlardan biri olmasına rağmen fiyattan bağımsız en sevdiğim en içimi rahat olanı %12 promilliler arasında. klasik kırmızı sek favorimiz.
  • 2020 nin aralığında kutman mitra 38 tl ile carrefourdan alınmıştır. muadillerine göre çok iyi. nasıl bitti anlamadık. daha öncesinde de duymuştum iyidir diye. ilk defa denk geldi.
  • uzun zamandır olmadığım kadar çakır keyifim şu an. özlemişim. teşekkürler kutman şarapçılık.*

t: tüm meyve şarapları efsane olan, memleketimde üretim yapan şarap fabrikası
    (bkz: tekirdağ)
  • papaz karası üzümden üretilmiş şarapları bulabildiğim tek şarapçı.
    geçen gün papaz karası blush'ına denk geldim, her yudumda oha ne şanslıyım ya ne güzelmiş bu, oha ne şans diye diye içtim.
  • reserve chardonnay beyaz sek 2011 şarabı çok iyi. peynirle çok iyi gidiyor tam bir fiyat performans ürünü.fiyat olarak 60? civarı.
  • sadece şarapçılık yapsın dediğim yer. kasanın karşısında zeytin ve zeytinyağı satışı yapıyorlar. soğuk sıkım yazan güzel bir şişede zeytinyağı aldım. buzdolabına koyunca donmuyor ve mideye dokunuyor. bildiğiniz ayçiçek yağını soğuk sıkım zeytinyağı diye kakaladılar. salamura zeytinin içinden ise bisküvi paketinin parçası çıktı. şarap dışında bir iş yapmasınlar
  • kırmızı klasiğini 39 tl ye migroslardan alabilirsiniz, 2 bira parası lan :)
    bu fiyata bu kadarını beklemiyordum açıkçası. içimi yumuşak. öküzgözü boğazkereden sıkılan bünyeler için papazkarası çok güzel bi değişiklik olur.
    için.
  • bugün ilk defa kutman nar şarabını denedim. yumuşak içime sahip hoş bir tadı var.
    ama favorim olan küp vişne şarabının yanından geçemez.
  • bugün denediğim beybaba da bunlara dahildir.
hesabın var mı? giriş yap