şükela:  tümü | bugün soru sor
  • phil jackson'ın chicago ve new york'taki şampiyonlukları sırasındaki tecrübelerini, jordan pippen gibi adamların kirli donlarını, zen felsefesini hücuma* nasıl uyguladığını anlattığı başyapıt
  • teması basketbol olsa da insanı hayat veya insan ilişkileri üzerine düşünmeye iten muazzam eser.

    kitapta phil jackson yer yer kendi çocukluğuna iniyor, sık sık budizm öğretilerine değiniyor. en ilgi çekici bölümler tabii ki michael jordan ve o dönemde 6 şampiyonluk kazanan chicago bulls'u barındıran bölümler. oyuncuların karakterleri hakkında az çok fikir sahibi olmamızı sağlıyor, takım içi sorunların nasıl çözülebileceğine dair çok güzel örnekler sunuyor.
  • phill jackson’ın 11 şampiyonluğu sadece jordan,pippen,kobe ve shaq gibi yıldızlara sırtını dayamayarak nasıl kazandığını, içsel yolculuğunu, nasıl mükemmel bir mentör ve rehber olduğunu bir kez daha anlamamı sağlayan kitap olmuştur benim için, çeviriside çok güzeldi sadece basketbolla ilgilenenler değil yönetici, öğretmen kısaca insanla uğraşan kişilerin mutlaka okuması gereken bir yapıt.
  • okumaya dün sabah başlayıp, bugün sabah bitirdiğim muhteşem bir kitap. phill jackson'ın kişisel yaşamını ve sportif anılarını anlattığı güzel bir otobiyografi çalışması olsun. okunasıdır.